banner1571

banner1567

banner1526

banner1499

banner1525

banner1324

banner1581

Sağlık Bakanlığı'na 30 bin personel alımı! Detaylar...

Sağlık Bakanlığı 2021 yılı personel alımı hakkında açıklama geldi. Açıklamada 2021 yılında 30 bin personel alımı için çalışma başlatıldığına yer verildi.

Genel 04.02.2021, 13:26
1725
Sağlık Bakanlığı'na 30 bin personel alımı! Detaylar...

Sağlık Bakanlığı'na 30 bin personel alımı! Detaylar... Sağlık Bakanlığı 2021 yılı personel alımı hakkında açıklama geldi. Açıklamada 2021 yılında 30 bin personel alımı için çalışma başlatıldığına yer verildi.

Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Aras Ali Altıntaş,  Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin AYDIN ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. SPPP'yi temsilen gerçekleştirilen görüşmede sağlık bakanlığı personel alımı meselesine değinilirken personellerin özlük hakları ile ilgili de görüşme yapıldığı aktarıldı. 

İLK GÜNDEM: 4/B'LİLER

Görüşmelere 4b'li personeller ile ilgili çalışmaların konuşulduğu ve bu personeller için bir çalışma başlatıldığına yer verildi. Çalışmanın kadro mu yoksa 3+1 şeklinde mi olacağı henüz net değil.

ATAMADA ADİL DAĞILIM

Görüşmede sağlık personeli alımında adil bir dağılım olması konusu da gündeme geldi. Meslek tanımları içeriklerinin düzenlenmesi ve bununla birlikte atamalarda adil şekilde dağılım yapılması istendi.

30 BİN PERSONEL ALIMI

Görüşmede Sağlık Bakanlığı'nın 2021 yılında 30 bin personel alımı için çalışma başlattığı aktarıldı. Şimdilik planlamanın bu şekilde yapıldığı, sürece göre bu sayının artırılabileceği bildirildi. Bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Yorumlar (6)
ahmet 4 hafta önce
lise mezunu hemsirelerin unuiversite mezunlariyla esit sayida alinmasini istiyoruz.lise mezunu alinmay acakti neden saglik meskek liselerini actiniz.afalet iztiyoruz
ahmet 4 hafta önce
lise mezunu hemsirelerin unuiversite mezunlariyla esit sayıda alinmasini istiyoruz.lise mezunu alinmay acakti neden saglik meslek liselerini actiniz.adalet istiyoruz
Ayşe 4 hafta önce
Sosyolog da alın artık duyun sesimizi nolur
Ko 2 hafta önce
Engelli bakım ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarına bir şans verin bizimde atamamız yapın
Ko 2 hafta önce
Engelli bakım ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarına da bir şans verin bizimde atamamızı yapın
ajda kayrakçı 6 gün önce
biyolog alımları fazlalaştırılmalı 12 bin alımda 10 tane biyolog kadrosu verildi. . lütfen şu sesimizi duyun . . yıllardır böyle en az kadro biyologa veriliyor.