banner1579

banner1567

banner1575

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Sağlık Bakanlığı Duyurdu: DSÖ Covid-19 Türkiye Raporunu Yayımladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Covid-19 Raporunu yayımladı ve Sağlık Bakanlığı tarafından rapor hakkında bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Türkiye'nin virüsün ülkeye girişini önlemeye yönelik çabalarından övgüyle söz edildiği belirtildi.

Genel 06.10.2020, 00:05
190
Sağlık Bakanlığı Duyurdu: DSÖ Covid-19 Türkiye Raporunu Yayımladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından corona virüsü salgını döneminde Türkiye Covid-19 Raporunu yayımladı. Bu raporun ardından Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada Türkiye'nin virüsün ülkeye girişini önlemeye yönelik çabalarından övgüyle söz edildiği belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada raporda Türkiye'nin Covid-19 mücadelesi kapsamında elde ettiği başarının detaylı bir şekilde ele alındığı vurgulandı.

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA 

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Covid-19 Raporu'nu yayımladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye’nin Covid-19 mücadelesine yönelik rapor yayımladı. Söz konusu raporda, kararlılıkla uygulanan tedbirler ve çok sektörlü yaklaşım sayesinde Türkiye'nin Covid-19 mücadelesi kapsamında elde ettiği başarı detaylı bir şekilde ele alındı.

"ÖVGÜYLE SÖZ EDİLDİ"

Türkiye'nin virüsün ülkeye girişini önlemeye yönelik çabalarından övgüyle söz edildi. Raporun sonuç bölümünde; Türkiye'nin tecrübesi, siyasi kararlılığı ve çok paydaşlı yaklaşımı ile halk sağlığı acil durumlarında verilen mücadeledeki rolünün önemine vurgu yapıldı; genç nüfusu avantaja çevirdiğine, yaşlıların korunması ve enfeksiyonun yayılmasının önlenmesi için erken dönemde önleyici tedbirler alındığına dikkat çekildi."

Yorumlar (0)