banner1518

banner1567

banner1334

banner1345

banner1525

banner1324

Sağlam: Hedefe ulaştık

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, ''Sezon başı maç başına 2 puan ortalamasını tutturmayı hedeflemiştik. Son 10 yılda bu ortalamayı tutturan takımlar ligi şampiyon bitirmiş. Kazanıp, ligin ilk devresini hedefimiz olan 33 puanla tamamladık'' dedi 

SAMSUNSPOR 03.01.2021, 22:40 04.01.2021, 09:06
420
Sağlam: Hedefe ulaştık

Yılport Samsunspor’da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, son dakika golüyle 2-1 kazandıkları Adanaspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu. Sağlam, “2021’in ilk maçını oynadık. Amacımız kesinlikle kazanmaktı ve puan kaybına tahammülümüz yoktu. Bundan önce oynadığımız iç saha maçlarına nazaran daha az pozisyona girip, daha az ürettik. 2. yarıda pozisyonlarımız da vardı ama oyun maalesef çok duruyor. Oynayamadık, tempoyu tam arttıracağımız zaman oyun durdu, oyuncular yattı, hakemler buna prim tanıdı. Sezon başı maç başına 2 puan ortalamasını tutturmayı hedeflemiştik. Son 10 yılda bu ortalamayı tutturan takımlar ligi şampiyon bitirmiş. Öyle bir ortalama da önümüze çıktı. Hedefimiz kazanıp, ligin ilk devresini 33 puanla bitirmekti. Son dakikalarda dahi olsa kazanmak bizim için önemliydi'' dedi. 

TFF 1. Lig’in ilk devresinin son maçında sahasında Adanaspor’u ağırlayan Samsunspor’da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, son dakika golüyle 2-1 kazandıkları karşılaşmanın ardından maç sonu basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

“Hedefimiz ilk devreyi 33 puanla kapatmaktı ve başardık”
Son dakikalarda gelen golle birlikte galibiyeti elde ettiklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Bugün devrenin son, 2021’in de ilk maçını oynadık. Amacımız kesinlikle kazanmaktı ve puan kaybına tahammülümüz yoktu. Rakibimizin içerisinde bulunduğu durum, son maçlarını kaybetmesi ve sonrasında puan sıralamasında aşağılara gelmesi maçı onlar için de biraz daha önemli hale getirdi. Bundan önce oynadığımız iç saha maçlarına nazaran daha az pozisyona girip, daha az ürettik. Bunda rakibin iyi mücadelesinin yanında bizim ofansif olarak zenginlik oluşturamadığımız ve üretken olamadığımızın da payı vardı. 2. yarıda pozisyonlarımız da vardı ama oyun maalesef çok duruyor. Oynayamadık, tempoyu tam arttıracağımız zaman oyun durdu, oyuncular yattı, hakemler buna prim tanıdı. Fakat bizim için bugün kazanmak çok önemliydi. Sezon başı maç başına 2 puan ortalamasını tutturmayı hedeflemiştik. Son 10 yılda bu ortalamayı tutturan takımlar ligi şampiyon bitirmiş. Öyle bir ortalama da önümüze çıktı. Hedefimiz bugün kazanıp, ligin ilk devresini 33 puanla bitirmekti. Son dakikalarda dahi olsa kazanmak bizim için önemliydi. Daha erken maçı koparmak ve daha rahat bir maç izlemeyi biz de isterdik de olmadı. Bundan önceki maçlarda son dakikalarda goller kaçırmıştık. Bugün atmayı başardık. Oyuncularımı galibiyet ve mücadeleleri için tebrik ediyorum. Maçı bırakmadan sonuna kadar savaştılar” dedi.

Yorumlar (2)
baba samsun 3 hafta önce
ertuğrul hocam ne anlatıyon sahada oyunmu var Allah aşkına öldük öldük dirildik bu takımdan bişey olmaz takviye şart bu takıma sen giresun altay istanbul maçlarını izle bir gör nasıl oynuyorlar bizde ruh yok transfer şart
Erdal 3 hafta önce
Ya sayın hoca siz konuşurken bizi yağni taraftarları aptalmı zannediyorsunuz? arkadaş her maç ölüp ölüp diriliyoruz oynatamıyorsun arkadaş ama herzaman böyle şans yanımızda olmaz.