banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1525

banner1324

Usta 2B arazi mağdurları için çözüm istedi!

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'da 2B arazileri ile ilgili vatandaşların sorun yaşadığını, bu konuda çözüm bulunması gerektiğini söyledi

SAMSUN 27.11.2020, 19:23
287
Usta 2B arazi mağdurları için çözüm istedi!

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'da 2B arazileri ile ilgili sorunların olduğunu, vatandaşların atadan, dededen beri kullandıkları topraklarda mağduriyet yaşadıklarını belirtti.

SORUNLAR YAŞANIYOR
Samsun'da 2B ile ilgili sorunların devam ettiğini belirten Usta, "Özellikle bir kısım insanların öteden beri kullandıkları arazilerin 2B'ye kaydettirilemediği için sorunlar yaşanıyor" dedi.

MAĞDURİYET VAR
Vatandaşların mağdur olduğunu ifade eden Usta, "Vatandaşlarımızdan bir tanesi kendi yerinin 2B'de arazisinde çıkmaması üzerine dilekçe veriyor. Dilekçe üzerine orman işletmeleri hemen geliyor. Sen ihbar ettin kendini, işgalcisin diyerek işlem yapıyor. Halbuki biz burayı atadan, dededen kullanıyoruz. 60 yıldır bizim arazimiz diyor. Burada ciddi bir mağduriyet vardır. 2B'ye alınıp hala işlemleri bitmeyen yerlerde var. Bu konularda sizlerin bir gayreti olursa sevinirim" diye konuştu.

Yorumlar (0)