banner1518

banner1365

banner1519

banner1345

banner1525

banner1534

Samsun'da siyasilerden Fransa boykotuna tam destek

Samsun'da siyasi parti temsilcileri,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  Fransa ürünlerine karşı boykot çağrısına destek olduklarını belirtti.

SAMSUN 28.10.2020, 08:24
59
Samsun'da siyasilerden Fransa boykotuna tam destek
banner1375

Avrupa'da İslam'a yönelik saldırıların Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un söylemlerinden sonra arttığını belirten Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, boykot çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markaları satın almayın" dedi. Bunun üzerine Samsun'daki siyasi parti temsilcileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek olduklarını ifade etti. 

BOYKOT'A BOYKOT
MHP Samsun  İl Başkanı Abdullah KARAPIÇAK: "Bizim mallarımızı Faransa boykot ediyor ise bizde onların mallarını boykot etmemiz gerekiyor. Çünkü insanlar bizi ekonomik olarak hedefine koymuş durumda. Bizler dinlerine dil uzatmadan, yahudiliğe de Hristiyanlığa da inanan bilen ve tanıyan, çocuklarımıza da Musa İsa isimleri veren ama onlarda asla Muhammed ismi olmayan bir inanç topluluğu olduğunu düşünüyorum. Bizim mallarımızı Faransa boykot ediyorlar ise bizde onların mallarını boykot ederiz. Hiçkimsenin evinde Fransa ürünleri olmaması lazım alınmış olsa dahi çöpe atılması gerekiyor" diye konuştu.

İSLAMA  HAKSIZLIK
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan AKSOY: Ülke bizim sonuçta Tek Türkiye var. Siyaset içeriden mücadele edebilir fakat dışarıdan hiç kimseye bu vatanın hiçbir ferdine yan bile baktırmaya izin vermeyiz. Türk milleti Türk devleti tüm Türk insanları tek yürek olmasını becerir ve boykot çağrısına uyarız diye düşünüyorum

BU VAZİFEMİZDİR 
AK Parti Samsun  İlkadım İlçe Başkanı Mücahit ERBİN:  Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu boykot çağrısını son derece doğru buluyorum. Cumhurbaşkanımızın söylediği söz bizim için bir talimattır. Bizim de üstlendiğimiz bir vazife var ise ona uymaktır. Fransız markalara itibar etmeyiz.

TAVİZ VERİLMEYECEK
Samsun MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan KINALI: Fransa'nın yaptığı şımarıklar çizmeyi aşmış durumda. Sadece inançlarından ve milli duruşundan ötürü ülkemizin hiç kimseye karşı dik duruşundan taviz verilemeyeceğinin bir ölçüsü olarak nitelendiriyorum. Cumhurbaşkanımızın boykot çağrısını da destekliyorum Asıl mesele Egemen güçlerin haketmedikleri yerde işgal anlayışıyla ve oradaki hükmetme anlayışını ortaya koymalarıdır. Cumhurbaşkanın bu tavrını son derece doğru buluyorum ve destekliyorum.Vatandaşımızı da bu doğrultuda cumhurbaşkanımızın tavrını destek vermeye davet ediyorum

Yorumlar (0)