banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun'da o hileye geçit yok

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde balık satışı yapan işyerlerini denetledi. Mor ve mavi ışık hilesi ile balıkların kusurunu gizleyen işletmeler hakkında tutanak tutuldu.

SAMSUN 21.01.2021, 15:39
258
Samsun'da o hileye geçit yok

Samsun'da o hileye geçit yok

Kış aylarının başlamasıyla tezgahlardaki yerini alan deniz mahsullerinin halka sunulduğu balıkçılar, İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendi. Zabıta ekipleri, Saathane Meydanı'nda bulunan balıkçıların faaliyet gösterebilmesi için gerekli olan resmi belgelerin yanı sıra, satışa sunulan deniz mahsullerinin gıda mevzuatlarına uygun şartlarda satılıp satılmadığını ve ürünlerin tazeliklerini kontrol etti.

13 TEZGAHTA TESPİT EDİLDİ

Yapılan denetimde incelenen 13 balıkçı tezgahından bazılarının mavi ve mor ışık kullanarak balıkların kusurlarını gizlemeye çalıştığı tespit edildi. Hileli balık satışı yaptığı belirlenen 3 işyeri hakkında ekiplerce tutanak tutuldu. İşletmelerdeki mavi ışıkların sökülmesi için işyeri sahiplerine süre verildi.

'GEREKLİ TUTANAKLARI TUTTUK'

Yapılan denetimler hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, şunları söyledi: “İlçemizdeki balıkçılara yönelik yaptığımız denetimlerde bazı işyerlerinin mavi ve mor ışık kullandığını tespit ettik. Bu yöntem ile işyerleri balıkların kusurlarını saklamaya çalışıyor. Uyarılarda bulunarak, gerekli tutanakları tuttuk. Denetimlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)