banner1579

banner1577

banner1575

banner1345

banner1496

banner1534

banner1581

Samsun'da Gülsan esnafı rahatlamadı

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan esnafının Toybelen Sanayi Sitesi ile ilgili karamsar olduğunu dile getirdi

SAMSUN 04.02.2021, 08:12 04.02.2021, 09:15
494
Samsun'da Gülsan esnafı rahatlamadı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Toybelen'de şartların iyileştirilmesini açıklamasının ardından kararı esnafla paylaşarak, düşüncelerini aldığını belirten Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, esnafın karamsar ve ne yapacağını bilmez bir durumda olduğunu söyledi.

'FİYATI YÜKSEK' DİYORLAR
Toybelen Sanayi Sitesi'nden dükkan almak isteyen esnaf için peşinatın yüzde 10'a çekilmesi ve 60 ay vade imkanı sunulmasının esnafı rahatlamadığını ifade eden Aydın, "Esnafla görüştüm ve hala görüşmeye devam ediyorum. Esnaf, fiyatın yüksek olduğunu söylüyor. 'Yapacak bir şey yok. Almak zorundayız' diyen esnafımız da var. Esnaf şu anda oldukça karamsar ve belirsizlik içinde. Bir değişiklik bekliyorlar" dedi.

ESNAF SICAK BAKMIYOR
Dükkan fiyatlarının indirileceğini tahmin etmediğini kaydeden Aydın, "Burada son kararı TOKİ verecek. TOKİ'nin de fiyat indirimine gideceğini düşünmüyorum. Ödeme şartlarında bir değişiklik yapıldı ama esnafın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar bu değişikliğe elverişli değil. İyileştirilmiş bir ödeme planı çıkarıldı. Fakat esnaf buna çok sıcak bakmıyor açıkçası. Bunun haricinde de belirli bir birikim yapmış esnafımız var" şeklinde konuştu. 

Merve İLHAN

Yorumlar (0)