banner1571

banner1567

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

MASKİ, sel felaketlerinin önüne geçiyor

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SARIGÖL’ÜN GÜNYAKA MAHALLESİNDE AŞIRI YAĞIŞLARDAN ETKİLENEREK SEL FELAKETİNE NEDEN OLAN DERE YATAKLARINDA HUMMALI BİR ÇALIŞMA BAŞLATTI. DERE TEMİZLİK ÇALIŞMALARININ ARDINDAN GÜNYAKA MAHALLESİNDE İKİ AYRI NOKTADA 35 METRELİK YERİNDE DÖKME KUTU MENFEZ İMALATINA BAŞLANDI.

MANİSA 12.11.2020, 13:26
1
MASKİ, sel felaketlerinin önüne geçiyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl’ün Günyaka Mahallesinde aşırı yağışlardan etkilenerek sel felaketine neden olan dere yataklarında hummalı bir çalışma başlattı. Dere temizlik çalışmalarının ardından Günyaka Mahallesinde iki ayrı noktada 35 metrelik yerinde dökme kutu menfez imalatına başlandı.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesi Günyaka Mahallesinde geçtiğimiz haftalarda aşırı yağışlardan dolayı yaşanan sel felaketi sonrası dolan dere yatakları MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Yapılan temizliğin ardından MASKİ ekipleri Günyaka Mahallesinde iki ayrı noktada 35 metrelik yerinde dökme kutu menfez çalışmalarına da başladı. Çalışmalar hakkında konuşan Günkaya Mahallesi Muhtarı Gürbüz Erkut, “Mahallemizde özellikle altyapıda zaman zaman yaşadığımız sorunlar Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile son buldu. Bugün de geçtiğimiz haftalarda aşırı yağışın etkisi ile sel felaketi yaşanan dere yataklarının temizliği yapıldı. Şuanda da çalışmaların bir kısmı devam ediyor. MASKİ ekipleri aralıksız çalışmalarını sürdürüyorlar. Tıkanık olan dere yataklarının temizlenmesinin ardından iki ayrı noktada 35 metrelik yerinde dökme kutu menfez çalışmaları da başladı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere MASKİ ekiplerine teşekkürü bir borç biliyorum. Yapılan hizmetler doğrultusunda mahallemiz daha yaşanılabilir bir yer oldu” dedi.
Yorumlar (0)