banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1334

banner1324

Yeni doğmuş bebek çöpte bulundu!

Çanakkale'de çöp konteynerinin içinde yeni doğmuş erkek bebek bulundu. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülen bebek tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Genel 22.12.2020, 22:23
515
Yeni doğmuş bebek çöpte bulundu!

Yeni doğmuş bebek çöpte bulundu!- Kepez Beldesi 75’inci Yıl Sokakta bu akşam saat 20.00 sıralarında çöp konteynırlarını karıştıran 2 kadın, yeni doğmuş bir erkek bebek buldu.

HASTANEYE KALDIRILDI

Polise haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ekibi çağrıldı. Çöp konteynırından alınan ve göbek bağı hala üzerinde olduğu belirtilen bebek, ambulans ile Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ancak burada doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen bebek yaşamını yitirdi. Polis ekipleri, olay yerini güvenlik şeridi ile çevirerek inceleme başlattı.

"VEBALİNİ ÖDEYEMEZLER"

Mahalle sakini Recep Sert, "Polis ekipleri geldi. Çöpe çocuk atılmış. Bizim buralardan olduğuna ben inanmıyorum. Böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Yabancı diye düşünüyorum. Yazık, günah, insanlık dışı bir olay. Sonuç itibariyle canlı bir bebek. Çöpe bırakılması nasıl bir insanlık, nasıl bir duygu ben düşünemiyorum. Çok acı bir olay aslında. 9 ay bir canlıyı karnında taşıyorsun. Üzüldük. Yazık, günah. Vebali çok ağır ödeyemezler. İçler acısı bir olay" dedi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bebeği bulduğu öne sürülen iki kadının ifadesinin alındığı öğrenildi.

Yorumlar (0)