banner1579

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte cevabı...

Pandemi nedeniyle alınan önlemlerden biri olan seyahat kısıtlamasında, yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar izin belgesini nereden ve nasıl alacaklar? Detaylar haberde...

Genel 31.01.2021, 13:30
276
Seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte cevabı...

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte cevabı... Pandemi nedeniyle alınan önlemlerden biri olan seyahat kısıtlamasında, yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar izin belgesini nereden ve nasıl alacaklar? Detaylar haberde...

  

E DEVLET İLE SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMA

Seyahat izin belgesi almak için başvurular e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Belgeyi ALO 199 iletişim hattı üzerinden de talep edebilirsiniz. T.C. Kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra seyahat izin belgesi alma ekranından başvuru linkine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra da çıkan ekranda başvuru türünü seçmelisiniz. Sonuçlar SMS ile bildiriliyor.









ALO 199 İLE SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMA

ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezini aradıkları takdirde; buradaki çağrı personelimiz vatandaşların talebini alır ve Vefa İletişim Programı üzerinden bir seyahat izin belgesi tanzim edilir.

Tanzim edilen belge, İl / İlçe Seyahat Kurulları ile Valilik veya Kaymakamlığın Seyahat İzin Kurulunun önüne düşer

E DEVLET İLE SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMA

Vatandaşlarımız e-Devlet yoluyla da seyahat izin belgesi taleplerini turkiye.gov.tr üzerindeki, İçişleri Bakanlığı Hizmetleri kısmından iletebilirler.

Vatandaşlarımızın seyahat izin belgelerine yanıtlar SMS ile gönderilir. Gelen SMS onayı ile seyahat etme imkânı sağlanır.


 

Yorumlar (0)