banner1579

banner1584

banner1334

banner1499

banner1576

banner1534

banner1581

ABD’de Şükran Günü'nü protesto eden aktivist hindi kılığına girdi

Dış Haberler 23.11.2020, 17:31
6
ABD’de Şükran Günü'nü protesto eden aktivist hindi kılığına girdi

ABD ()-  ABD'nin New York kentinde 94'üncü Geleneksel Şükran Günü'nde hindilerin kesilmesine tepki gösteren  Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA)  üyesi hindi kılığına girerek, protesto etti.

ABD'nin New York kentinde bu yıl 94'üncü düzenlenen Geleneksel Şükran Günü'nde hindilerin kesilmesine tepki gösteren Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA)  üyesi bir aktivist, caddede hindi kılığına girdi. Şükran Günü’nde kullanılacak hindiler için endişe duyduğu ifade edilen bir hayvan hakları organizasyonu olan Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA)  üyesi, Güney Carolina eyaletinin Charleston şehrinde eylem düzenledi.

DOĞRAMA TAHTASINDA POZ VERDİ 

Protestocu hindi kılığına girerek doğrama tahtası üzerinde durdu.  Kameraya yansıyan görüntüde, hindi kılığına giren protestocunun ten rengi şort giydiği ve iki büyük boy hindi heykelinin yanında poz verdiği görüldü. PETA konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "hindisiz" bir Şükran Günü çağrısında bulunuyoruz. Bu eylem, insanların vegan bir şekilde kutlama yapmaları için ülke çapında yapılan çağrının’ bir parçası" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)