banner1579

banner1567

banner1334

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Bakan Kurum açıkladı! AVM'lere yeni zorunluluk getiriliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekilinin sorularını yanıtlarken, önemli bir takım noktalara da değindi.

Genel 22.11.2020, 18:33
1120
Bakan Kurum açıkladı! AVM'lere yeni zorunluluk getiriliyor!

Yerli otomobil ile ilgili çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Bakan Kurum, yaptığı açıklamasında, "AVM’lerdeki otoparklarda her 50 park yerinde en az bir elektrikli araçlara uygun şekilde park etme yeri zorunluluğu getiriyoruz” dedi.

NAVİGASYON UYGULAMALARINI DA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Bakan Kurum, akıllı yerli otomobili tanıtırken, "Türkiye’nin yerli otomobili akıllı bir otomobildir. Sürücüsünü kullandığı tüm mekânlarla entegredir’. İşte bu entegrasyonu sağlayabilmek adına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla birlikte gerekli olan şarj istasyonları altyapılarını inşa edecek navigasyon uygulamalarını da gerçekleştiriyoruz" ifadesini kullandı.

ZORUNLU OLACAK

Açıklamasının devamında yerli otomobil için elektrikli şarj istasyonlarının kurulum noktasında mevzuat çalışmalarının tümüyle devam ettiğini ifade etti. Aynı zamanda Otopark Yönetmeliği ile birlikte artık AVM'lerde bulunan otoparklarda her 50 park yerine en az 1 elektrikli araç için uygun park yerinin zorunlu olacağı ifade edildi. Parklarda, araçlar için şarj ünitesi de yer alacak.

2023'TEN SONRA

Bunun dışında Bakan Kurum, 2023 yılından sonra konutlarda elektrikli şarh istasynlarının kurulması ile ilgili mevzuat çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)