banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1525

banner1324

Samsun'da aşılama başladı: 'Tünelin ucunda ışık görüldü'

Türkiye’ye getirilen 3 milyon koronavirüs doz aşısından Samsun'a gönderilenler sabah saatlerinde sağlık personellerine uygulanmaya başlandı.

SAMSUN 14.01.2021, 09:52 14.01.2021, 11:47
773

Samsun'da aşılama başladı: 'Tünelin ucunda ışık görüldü'  Samsun'a getirilen SinoVac aşısı ilk olarak Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç'a vuruldu.

Samsun'da ilk koronavirüs aşısını olan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, "Tünelin ucunda görünen ışık aşıydı. Aşının gelmiş olması mutluluk verici" dedi

Samsun'da ilk Kovid-19 aşıları sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Samsun'da ilk aşıyı olan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, "Eski normal günlere dönebilmemiz için aşı yaptırmamız gerekiyor. Tünelin ucunda görünen ışık aşıydı. Aşının gelmiş olması mutluluk verici" dedi.

İLK OLARAK ORUÇ AŞILANDI 

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kovid-19 Aşı Merkezi'nde, 25 aşı odası, müdahale odaları, uzmak doktorlar ve görevli hemşirelerle aşılama işlemi başladı. İlk olarak Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç ve Başhekim Doç. Dr. Ahmet Şen'in aşılanmasının ardından koronavirüs aşıları sağlık çalışanlarına yapılacak. İlk gün sağlık çalışanlarının yarısının aşılanması hedefleniyor.

ÖNCELİK SAĞLIKÇILARIN 

Samsun'a 26 bin doz aşının geldiğini belirten Oruç, ''Bugün aşılarımızı yapmaya başladık. Şu anda tüm kamu hastaneleri, aile sağlığı merkezleri, özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde aşılarımız yapılmakta. Öncelikle sağlık çalışanlarımızın aşılanması yapılıyor. Daha sonrasında da bakanlığımızın belirlemiş olduğu risk gruplarına göre aşılama işlemi devam edecek. Eski normal günlerimize dönebilmek için aşıyı yaptırmamız gerekiyor. Tünelin ucunda görünen ışık aşıdır. Aşının da bugün gelmiş olması mutluluk verici bir durum. Aşılarımızın yapılmasıyla bu illetten kurtulmuş olacağız'' dedi.

4 BİN 100 PERSONEL AŞILANACAK

Aşının bütün insanlık için şifa olmasını ümit ettiğini kaydeden Başhekim Şen, ''Bugün itibariyle biz de hastane olarak aşılamaya başladık. Sağlık Bakanlığı'nın talimatı gereği, hedefimiz ilk gün personelimizin yarısını aşılamaktır. Yaklaşık 4 bin 100 personelimiz aşılanacak. Biz bu süreç için 25 aşı odasıyla hazırlandık. Aşı odalarında aynı zamanda, müdahale odalarımız, uzman doktorlarımız ve görevli hemşirelerimizle hizmet veriyoruz. Ek yerleşkemizde ise 5 tane aşı odamız var. Tamamen izole bir alan oluşturduk. İnşallah bütün vatandaşlarımız aşılarını olurlar. Eski normal ve sağlıklı günlerimiz için hep beraber bu ışığı yakalamış oluruz'' ifadelerini kullandı.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (0)