banner1518

banner1577

banner1526

banner1345

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun'a 15 gün tam kapanma mı geliyor

Türkiye'de 1 Mart itibarıyla illere göre normalleşme adımlarının atılması bekleniyor. Vakaların yoğun olduğu bazı illerde ise tam kapanmanın gelebileceği söyleniyor.

SAMSUN 23.02.2021, 09:30
7206
Samsun'a 15 gün tam kapanma mı geliyor

Samsun'a 15 gün tam kapanma mı geliyor Türkiye'de 1 Mart itibarıyla illere göre normalleşme adımlarının atılması bekleniyor. Vakaların yoğun olduğu bazı illerde ise tam kapanmanın gelebileceği söyleniyor.

Türkiye'de 1 Mart itibarıyla illere göre normalleşme adımlarının atılması bekleniyor. 'Yerinde karar' dönemiyle birlikte illerdeki vaka yoğunluğu, aşılama oranı ve hastanelerin durumuna göre kısıtlamalar gevşetilecek.
Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği vaka, aşılama oranı gibi ölçütler çerçevesinde 'düşük', 'orta', 'yüksek' ve 'çok yüksek' olmak üzere 4 risk grubunda sınıflandırılacak. Bu risk grupları gözetilerek mart itibarıyla kademeli normalleşme süreci başlatılacak.

'TAM KAPANMA' ÖNERİSİ
Milliyet gazetesinin birinci sayfasında yer alan Aykut Yılmaz imzalı habere göre, normalleşme öncesi 15 gün tam kapanma önerileri geldi. Normalleşmenin bu süreden sonra başlatılması gerektiği önerilirken, konuyla ilgili açıklama yapan Bilim Kurulu Üyesi Deniz Çalışkan, tam kapanmanın son çare olduğunu belirtti.
 

Yorumlar (5)
Ilknur 2 gün önce
Karadenızde gelıp sov yap mılletı topla bıraraya sora 15 gun kapanma mıllet kan aglıyo adam trabzon rıze gezıyo hoca cemaat ısıne dondu bu ıs...
ATSIZ 2 gün önce
En az iki hafta tam kapanma olmalı. Ama alışveriş için falanca saatlerde çıkmak serbest gibi bir hataya düşülmesin, eline bir poşet alan alışveriş bahanesiyle akşama kadar gezer durur.
Samsunlu 2 gün önce
Bir samsunlu olarak isyan ediyorum bu nedir kardeşim bu ne cehalet sende yok bende yok onda yok samsun nasil pik yapiyor yaa dikkat edeceksiniz en ufak rahatsizlikta hastaneye gideceksiniz zorunlu olmadikca disari cikmicaksiniz mesafe temizlik maske kurallarina uyacaksiniz taziye evine ve misafirlige bir sure gitmiceksiniz zor deyil yaa izole zor değil yeter be kardesim yeter
Samsunlu 1 gün önce
Karadenizde olur tabi son zamanlar cok hareketliydi
Merve 22 saat önce
Başta yapilmasi gerekenler sonda yapiliyo ????