banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

En büyük sıkıntı esnafta

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve  Samsun Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı İsmail Balcı esnafın büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu belirtti.

Samsun 02.03.2021, 23:30 03.03.2021, 12:46
134
En büyük sıkıntı esnafta

En büyük sıkıntı esnafta Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve  Samsun Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı İsmail Balcı esnafın büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu belirtti.


 
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve  Samsun Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, 'yeni kontrollü sosyalleşme' kararlarını değerlendirerek, küçük esnafa sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

"MÜCADELEYİ AKSATMAYALIM"
"Bu kısıtlamalardan en büyük sıkıntıyı yaşayanların yerel işletmelerimiz olduğu apaçık ortada" diyen TSO Başkanı Murzioğlu, "Hayatımıza ilişkin duyduğumuz haklı kaygı ve endişe çerçevesinde pek çok şeyden vazgeçmek ertelemek durumundayız. Zira koronavirüsün mutant varyantları bilinmezliği ve endişelerimizi artırıyor. Aşı uygulamasının başlamış ve belli bir aşama kaydedilmiş olması umut veren bir gelişme. Elbette herşey eskisi faaliyette olsun, işletmelerimiz eski aktif günlerine dönsün, okullarımız açılsın istiyoruz. Ancak her şeyin başı sağlık. Bu kısıtlamalardan en büyük sıkıntıyı yaşayanların yerel işletmelerimiz olduğu apaçık ortada.Biz mücadeleyi aksattıkça başta yerel işletmeler olmak üzere hepimiz gelecegimizden kaybediyoruz. Bu sıkıntılı süreci birlikte aşabiliriz. Maske, mesafe ve temizlik şartlarına uyarak, bu zorlu günlerde birbirimize destek olarak aşabiliriz. Bu bağlamda her fırsatta söylediğim gibi Samsun geleceğine, ticaretine sahip çıkmak elimizde. Yarın yine rutinlerimizi döndüğümüzde bu çeşitliliği bu kaliteyi bulmak istiyorsak yerel işletmelerimize sahip çıkalım. Ekonomimizi hep birlikte güçlü tutalım" dedi. 

"FATURASI BİZE KESİLİYOR"
Başkan İsmail Balcı ise şunları söyledi: "Esnaf dükkanlarını açamıyor ama cadde ve sokaklarda ciddi bir insan kalabalığı var. Yani lokantalar da risk varda AVM'lerde yok mu, sokaklarda yok mu. Neden bu durumun faturası bize kesiliyor. Biz aylardır yarı kapasiteyle bile çalışmaya razıydık. Çünkü esnaf ciddi sıkıntıda. Ama maalesef sıkıntı devam ediyor.  Sanki yiyecekten bulaşıryor gibi fatura bize kesiliyor. Sorumlusu bizim sektör değildir. Esnafımıza bunun bir faydası yok.  Herkes kurallara uymalı. Eğer kurallara uyulursa pandemiden de kurtuluruz. Hem esnaf hem de vaandaş rahat eder. Herkesin kurallara uymasını bekliyoruz."

Dilber BAHADIR 


 

Yorumlar (0)