banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Bakan Karaismailoğlu Samsun'u işaret etti! O araçlar sayesinde...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun dahil 13 ile 27 adet denetim aracının teslim edildiğini açıkladı.

SAMSUN 09.02.2021, 13:32 09.02.2021, 13:37
551
Bakan Karaismailoğlu Samsun'u işaret etti! O araçlar sayesinde...

 Bakan Karaismailoğlu Samsun'u işaret etti! O araçlar sayesinde... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun dahil 13 ile 27 adet denetim aracının teslim edildiğini açıkladı.
 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun dahil 13 ile yeni denetim araçlarının teslim edildiğini belirterek, "Denetim araçlarının sayesinde halkımız daha güvenli, daha konforlu ve daha hızlı seyahat edebilme imkanına kavuşacak” dedi.









DAHA GÜVENLi SEYAHAT
Denetim araçlarının teslim edildiği törende konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Bugün, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğümüzün sahada denetim imkanına güç katmak amacıyla, Bölge Müdürlüklerinin ihtiyaçları doğrultusunda, 27 adet denetim aracını teslim alıyoruz. Yeni denetim araçlarımız, bölge müdürlüklerimize bağlı olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep, Diyarbakır, Samsun, Erzurum, Trabzon, Sivas ve Bolu illerinde görev yapacaklar. Bu araçlarımız sayesinde halkımız daha güvenli, daha konforlu ve daha hızlı seyahat edebilme imkanına kavuşacak” şeklinde konuştu.

KAZALAR DAHA DA AZALACAK
Bakan Karaismailoğlu, 2050 yılına kadar can kaybını sıfıra indirecek stratejiler belirlendiğini dile getirerek şunları söyledi, “Türkiye’nin uzun yıllar kanayan bir yarası olan trafik kazaları maalesef geçmişte çok can aldı. Çok şükür o günler geride kaldı. Son 18 yılda karayollarımızı modernleştiren ve başta can ve mal güvenliğini artıran adımlarımız sayesinde, ülkemizde 100 bin nüfus başına düşen can kaybı; 2010 yılında 13,4’ken, bu sayı 2019’da yüzde 56 azalışla 5,9’a geriledi. Bu büyük bir gelişme olsa da elbette yeterli değil. Hedeflerimiz bu oranları daha da düşürmek yönünde. Karayolu denetim araçlarımız işte tam bu noktada gücümüze güç katacaktır. Bugün denetim filomuza kazandırdığımız 27 aracımızla ülkemizdeki karayolu taşımacılığı denetiminde bir ilk olan mobil denetim uygulaması ile etkinliğimizi artırıyoruz. Hizmete aldığımız araçlara takılacak araç takip sistemi ile süreçler anlık olarak, elektronik ortamdan takip edilebiliyor.”

Yorumlar (0)