banner1571

banner1584

banner1575

banner1345

banner1576

banner1534

banner1581

Lavrov: "ABD’li ve Fransız diplomatlar Karabağ görüşmeleri için Moskova’ya gelecek"

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANI SERGEİ LAVROV, AGİT MİNSK GRUBUNUN RUSYA İLE BİRLİKTE EŞ BAŞKANI OLAN ABD VE FRANSA'DAN DİPLOMATLARIN YAKIN BİR ZAMANDA DAĞLIK KARABAĞ'I GÖRÜŞMEK ÜZERE MOSKOVA'YA GELECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Politika 12.11.2020, 15:24
5
Lavrov: "ABD’li ve Fransız diplomatlar Karabağ görüşmeleri için Moskova’ya gelecek"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, AGİT Minsk grubunun Rusya ile birlikte eş başkanı olan ABD ve Fransa’dan diplomatların yakın bir zamanda Dağlık Karabağ’ı görüşmek üzere Moskova’ya geleceklerini söyledi.

Geçtiğimiz 10 Kasım’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkesin sağlanması için ortak bir bildiri imzalanmış, 44 gün süren çatışmalar sona ermişti. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yaptığı açıklamada, Dağlık Karabağ’da kaybettiklerini belirtmişti. Anlaşmaya göre ateşkesi korumak amacıyla bir barışı koruma merkezi kurulmasına karar verilmişti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov Dağlık Karabağ meselesine yönelik bugün yaptığı açıklamada, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk grubuna Rusya ile birlikte eş başkanlık eden ABD ve Fransa’dan diplomatların yakın bir zamanda Dağlık Karabağ’ı görüşmek üzere Moskova’ya geleceklerini duyurdu.
Yorumlar (0)