banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Uzman isimden kritik maske uyarısı geldi! Yasak olmasına rağmen satılıyor! Çok dikkat!

Uzmanlar koronavirüs salgınına karşın ilk günden beri maske uyarısı yapmaya devam ediyor.

Genel 29.11.2020, 16:31
536
Uzman isimden kritik maske uyarısı geldi! Yasak olmasına rağmen satılıyor! Çok dikkat!

Salgından korunmak için maske kullanımının her fırsatta altını çizen uzmanlar, şu anda e-ticaret sayfalarında insan salığını hiçe sayan maskelerin satıldığını ortaya çıkardı. Yaklaşık 47 üründen 43'ünün güvensiz olduğu belirtilen maskelerin problemli olduğu yapılan denetimler sonucunda ortaya çıktı.

DÖNEM DÖNEM YAYINLANIYOR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Piyasa Gözetim ve Denetim Dairesi Başkanı Yavuz Selim Eker, geçtiğimiz günlerde yapılan denetimler sonrasında şu açıklamayı kaydetmişti:

"Riskli ürün gruplarını ‘Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi’ (GÜBİS) adı altındaki sistemimizde dönem dönem yayınlıyoruz. Bu sitenin amacı güvensiz ürünleri hızlı bir şekilde tüketiciye ve ticari işletmelere iletilerek önüne geçmektir"

TOPLATILMA VE YASAKLAMA KARARI GETİRİLDİ

Alınan karar sonrasında "Guvensizurun.gov.tr" adresi üzerinden denetim,i yapılan ve güvensiz olduğu tespit edilen ürünler teşhir ediliyor. Aynı zamanda yapılan denetimlerde bazı markaların 'Filtre malzemesinin nüfuziyeti' deneyinde de başarısız olduğu için yasaklama kararı verildi.

HALA SATIŞTA

Fakat problemli olan ve insan sağlığını olumsuz etkileyen tüm bu maskelerin halen e-ticaret sayfalarında satışta olduğu ortaya çıktı. Güvensiz olduğu belirtilen bu maskelerin hala satışta olduğuna dikkat çeken uzman isimler, vatandaşları uyardı.

Yorumlar (0)