banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Resmi açıklama geldi! Yüzlerce öğrencinin sınavı iptal edilecek

Geçtiğimiz hafta sonunda binlerce öğrenci Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakültesi için vize sınavlarına girmişti. Üniversiteden yapılan açıklamada yüzlerce öğrencinin sınavının iptal edileceği duyuruldu.

Genel 17.12.2020, 20:58
517
Resmi açıklama geldi! Yüzlerce öğrencinin sınavı iptal edilecek

Resmi açıklama geldi! Yüzlerce öğrencinin sınavı iptal edilecek

Koronavirüs salgını sebebiyle Anadolu Üniversitesi AÖF 12 - 13 - 14 Aralık tarihleri arasında vize sınavlarını online olarak gerçekleştirmişti. Ancak yapılan açıklamada yüzlerce öğrencinin kopya çektiği tespit edildi. Yapılan açıklamada bu öğrencilerin sınavlarının iptal edileceği belirtildi.

YÜZLERCE ÖĞRENCİ KOPYA ÇEKTİ

Pandemi sebebiyle, tedbir amaçlı hem vize hem de final sınavlarını online olarak yapma kararı alan AÖF, bu hafta sonu yapılan vize sınavlarında yüzlerce öğrencinin kopya çektiğini duyurdu. Öğrencilere yapılan son dakika açıklamasında çeşitli platformlar üzerinden sınav kurallarının iptal edildiği ve bu durum kapsamında tespit edilen öğrencilerin sınavlarının iptal edileceği açıklandı.

892 ÖĞRENCİ KOPYA ÇEKTİ

Konu ile ilgili AÖF tarafından yapılan açıklamada, sanal ortam üzerinden kopya çektiği tespit edilen 892 öğrencinin sınavının iptal edildiği, ve diğer öğrenciler hakkında değerlendirmelerin devam ettiği, "892 öğrencinin ilgili dersi geçersiz sayılmış olup sınava giren öğrencilerimiz hakkında değerlendirmeler devam etmektedir" şeklinde ifade edildi.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANINCA BELLİ OLACAK

Online sınavda kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Bu durum ise sınav sonuçlarının açıklanmasıyla belli olacağı belirtildi.

Yorumlar (0)