banner1579

banner1585

banner1334

banner1499

banner1576

banner1534

banner1581

4 gencin sır ölümünde ailelerden vahşetin seyrini değiştirecek yeni iddia

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde yan yana cansız bedenleri bulunan 4 gencin ölümüyle ilgili soruşturmada, jandarma ailelerin ifadelerine başvurdu. Kuzenler Ümit-Serkan Zangal'ın dedesi Ali Zangal, 4 genci definecilerin öldürmüş olabileceğini belirtti.

Genel 02.02.2021, 19:17
378
4 gencin sır ölümünde ailelerden vahşetin seyrini değiştirecek yeni iddia

4 gencin sır ölümünde ailelerden vahşetin seyrini değiştirecek yeni iddia Manisa'nın Ahmetli ilçesinde yan yana cansız bedenleri bulunan 4 gencin ölümüyle ilgili soruşturmada, jandarma ailelerin ifadelerine başvurdu. Kuzenler Ümit-Serkan Zangal'ın dedesi Ali Zangal, 4 genci definecilerin öldürmüş olabileceğini belirtti.

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde 3'ü başlarından vurularak öldürülmüş 4 gencin cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Ailelerin ifade verdiği sır ölümlerde Kuzenler Ümit-Serkan Zangal'ın dedesi Ali Zangal, "Akşam, bize taziye ziyaretine gelen dostlarımızdan, o bölgede define arayan kişiler olduğunu öğrendik. Bir şey gördükleri için torunlarımı öldürülmüş olabilirler" dedi.

ANNE ZENGİN: HUSUMETLİ OLDUĞU BİRİLERİ YOK

İfade verme işleminin ardından yakınlarıyla birlikte Akçeşme mevkisindeki olay yerine gelen Muharrem Zengin'in annesi Birgül Zengin, "Bu nasıl bir şey, ne olmuş anlamadım. Beni aradı o gün; 'Anne köye geleceğim' dedi. Asker geçirecekler diye bütün gün bayrak aradı. 'Arkadaşlar gelecek Alaşehir'den, köyde kalalım' dedi.'Kalın annem' dedim. Ne bileyim ben böyle olacağını. Kim geldi, nasıl oldu? Liseden beri arkadaş, can ciğer bu gençler. Benim oğlum onlarda kalır, onlar bizde kalırdı. Biri mi yaptı, kendileri mi yaptı? Bunlar kendilerine bir şamar, bir tokat vurmaz ki. Kıyamazlar. Bir lirası olsa paylaşır bunlar. Bunlar melek. Hiç husumetli olduğu birileri yok. Herkese yardım eder" dedi.

Tüfeğin kendilerine ait olduğunu kaydeden anne Zengin, "Sergi zamanı üzüm beklerken yanlarında bulunduruyorlardı. Bu sene, sergide bir kez havaya ateş etmişlerdi. Başka da hiç kullanılmadı" diye konuştu.

"TORUNLARIMI DEFİNECİLER ÖLDÜRMÜŞ OLABİLİR"

Kuzenler Ümit-Serkan Zangal'ın dedesi Ali Zangal, "Torunlarım bir arkadaşlarını askere uğurlamak için Ahmetli'ye gitmişti. Asker uğurlaması sonrası ava gitmişler. Sonrasında ölü bulundukları haberini aldık. Akşam, bize taziye ziyaretine gelen dostlarımızdan, o bölgede define arayan kişiler olduğunu öğrendik. Bir şey gördükleri için torunlarımı öldürülmüş olabilirler. Jandarma, soruşturmayı yürütüyor. Biz de neler yaşandığını bilmiyoruz. Çaresiz bekliyoruz" dedi.

"OLAYIN CİNAYET OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Elektronik eşya tamircisi Serkan Zangal'ın 10 yıldır yanında çalıştığı Yasin Evren ise, "Hayalleri olan bir çocuktu. Böyle taşkınlık yapacak biri değildi. Olayın cinayet olduğunu düşünüyorum. Onun tek başına yapabileceği bir şey olduğunu zannetmiyorum" dedi.

Berber Neşet Dalgın'ı en son gören kişilerden biri olan Yasin Evren, "Evimize geldi. Oğlumun ve benim tıraşımızı yaptı. Saat 18.30'da yanımızdan ayrıldı. Giderken de, 'Ağabey doğum günüm var. Sen de gel' diyerek, davet etti. Geleceğimi söyledim. Sevine sevine gitti. Sonrasında ise bu acı haberi aldık" diye konuştu.

VEDA VİDEOLARI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, yan yana cansız bedenleri bulunan gençlerden üçünün, cep telefonu kamerasıyla görüntü çekip, ailelerine gönderdikleri ortaya çıktı.

BOYNU KIRILAN GENÇ VİDEODA GÖRÜNMÜYOR

Boynunun kırılması sonucu hayatını kaybettiği saptanan Ümit Zangal'ın bulunmadığı görüntüde, başlarından bitişik ateşle vuruldukları belirlenen Muharrem Zengin (22), Neşet Dalgın (24) ve Serkan Zangal (23) yer alıyor.

UYUŞTURUCU MADDE KULLANMIŞLAR

Uyuşturucu içtikleri görülen gençlerden Neşet Dalgın, "Dayım naber, nasılsın? Umarım iyisindir. Mert, kendine çok iyi bak kardeşim. Biz gidiyoruz. Seni seviyoruz kanka, kusura bakma, yapacaklarımız vardı. Biz seni yarı yolda bıraktık. Yapamadık birader" diyor.

"ÖBÜR TARAFTA GÖRÜŞÜRÜZ"

Bu sırada görüntüye giren Muharrem Zengin de "Öbür tarafta görüşürüz" diye konuşuyor. Öte yandan pompalı tüfeğin olay yerinde Serkan Zangal'ın bacaklarının üzerinde bulunduğu öğrenildi. Muharrem Zengin ile Neşet Dalgın'ın cansız bedenlerinin yan yana yatar halde, Serkan Zangal'ın cansız bedeninin ise kuzeni Ümit Zangal'ın üzerine doğru olduğu bildirildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Yorumlar (0)