banner1579

banner1584

banner1526

banner1345

banner1525

banner1534

banner1581

MİT ve jandarmadan operasyon! Eylem hazırlığındaki 2 DEAŞ'lı terörist yakalandı

Son dakika haberine göre terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon kapsamında Ankara'da eylem hazırlığı içerisinde olduğu belirlenen iki şüpheli gözaltına alındı

ASAYİŞ 09.01.2021, 13:40
344
MİT ve jandarmadan operasyon! Eylem hazırlığındaki 2 DEAŞ'lı terörist yakalandı

Terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları belirlenen Suriye uyruklu iki terörist, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, MİT Ankara Bölge Başkanlığı ve il jandarma komutanlığının ortak operasyonuyla yakalandı. DHA’nın edindiği bilgilere göre, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde Yakacık Mahallesi Hurdacılar Sitesi’nde gözaltına alınan M.E.H ve M.H. teröristlerin saklandıkları konteyner içerisinden çocuk pornosu içeren videolar da bulundu. Üzerlerinden örgütsel doküman ve dijital materyaller de ele geçirilen DEAŞ’lı teröristlerin, Ankara’da eylem hazırlığında olduğu öne sürüldü.

ÖRGÜT YÖNETİCİLERİ İLE BAĞLANTI KURDULAR

MİT ve jandarmanın terör örgütü DEAŞ’ın Ankara’da eylem hazırlığında olduğuna ilişkin ihbarlar üzerine başlattığı istihbari çalışmalar sonucu, teröristlerin Yenimahalle ilçesi Karşıyaka Mezarlığı'nın yanında bulunan metruk binada gizlendiğini belirledi.  MİT ve Jandarma ekiplerinin bu adresi fiziki takibe alması sonrası, terör örgütü üyesi M.E.H. ve M.H.’nin gizlendikleri yeri değiştirdiği, Yakacık Mahallesi Hurdacılar Sitesi'nde bir konteynerde kalmaya başladığı öğrenildi. DEAŞ’lı terör örgütü üyelerinin bu sürede Suriye’deki örgüt yöneticileriyle bağlantı kurduğu da belirlendi.  

TEMASTA OLDUKLARI DEAŞ HÜCRESİ ARAŞTIRILIYOR

Operasyonla yakalanan teröristlerin, Suriye’nin Deyrizor bölgesinde sivil halkı hedef alan silahlı saldırılar gerçekleştirdiği belirlendi. DEAŞ’lı teröristlerin, Türkiye’ye kaçak yollardan girdiği değerlendiriliyor. Teröristlerin Türkiye’ye gelmesinde ve gizlenmesini sağlayan örgüt hücresinin tespit edilmesi ve bağlantılarının ortaya çıkartılması için soruşturmanın derinleştirildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)