banner1579

banner1577

banner1526

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Başkan Yıldırım'dan 'hodri meydan'! "İspat et her şeyi bırakırım"

Başkan Yüksel Yıldırım, sosyal medya hesabından 'Fenerbahçe' isimli bir kullanıcının Galatasaray kongre üyesi olduğu iddiası üzerine, ''İspat et, her şeyi bırakırım. Hodri meydan'' cevabını verdi 

SAMSUNSPOR 12.11.2020, 14:18 12.11.2020, 14:31
7181
Başkan Yıldırım'dan 'hodri meydan'! "İspat et her şeyi bırakırım"

Başkan Yüksel Yıldırım, sosyal medya hesabından 'Fenerbahçe' isimli bir kullanıcının Galatasaray kongre üyesi olduğu iddiası üzerine, ''İspat et, her şeyi bırakırım. Hodri meydan'' cevabını verdi 

Yılport Samsunspor'da Başkan Yüksel Yıldırım, yine sosyal medya hesabından uzun zaman sonra paylaşımlarda bulundu. Yıldırım ayrıca taraftarların özellikle yabancı transferlere yönelik sorduğu soruları da yanıtsız bırakmadı. 
'Fenerbahçe' isimli bir sosyal medya kullanıcısının, 'Keşke kongre üyesi olduğun Galatasaray'dan 2-3 futbolcu alsaydın bari'' yorumu üzerine Başkan Yıldırım'dan sert tepki geldi. Yıldırım, ''Yalancısın. Sen git kendi takımın için konuş bunları. Biz daha emekleme dönemindeyiz. Biz de milyarlarca para harcardık. Ama sonrasında dört büyüklerin durumunda olurduk. Benim Galatasaray kongre üyesi olduğumu ispat et, her şeyi bırakacağım. Yoksa sen Fenerbahçe'yi bırakacaksın. Hodri meydan" ifadelerini kullandı. 

 YÜKSEL YILDIRIM KİMDİR?

Yüksel Yıldırım, Mayıs 1961'de Sivas'a bağlı Hafik ilçesinde doğmuş ve İsmail adı verilmiştir. İlçede bakkal ve manifatura dükkânı ile bir han sahibi olan babası Garip, Samsun'da bulunan akrabalarının ortak iş yapma teklifini kabul ederek dükkânlarını ve hanını satarak 1963'te ailesiyle birlikte Samsun'a göçmüş, demir ile çimento ticaretine atılmıştır.6 yaşına geldiğinde okula yazdırılmak istenmesine karşın yaşı küçük olduğundan bu yapılamamış, bunun üzerinde Sivas'ta muhtar olan dayısının kendisine yeni bir nüfus cüzdanı çıkarmasıyla 6 yaşında okula başlamıştır.Bu yeni hazırlanan nüfus cüzdanında doğum tarihi 1 Ocak 1960 olarak gösterilmekte, ad hanesinde ise Yüksel yazmaktaydı.İlk eğitimini Gazi İlkokulunda, orta eğitimini Mihatpaşa Lisesinde ve liseyi ise 19 Mayıs Lisesinde tamamladıktan sonra 1978'de İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesine kaydını yaptırdı. 4,5 yıllık üniversitenin arından dil eğitimi almak için San Francisco'ya yerleşti, 1985'teyse 4 yıl sonra bitireceği Oregon Eyalet Üniversitesinde robotik üzerine yüksek lisans yapmaya başladı.

Amerika'da bulunduğu süreçte evlenerek Zeycan Rochelle ve Jasper Sinan olmak üzere iki çocuk babası oldu.

İŞ YAŞAMI

Eğitimini sürdürürken yaptığı iş başvurularından sonuç alamaması üzerine Çinli ve Hint arkadaşlarının tavsiyesiyle Robert ön adını aldı ve bu şekilde PACECO adlı firmada iş buldu.Beş yıl burada çalıştıktan ve evlendikten sonra ailesinin ısrarı ve askerlik yükümlülüğü nedeniyle Türkiye'ye döndü. Askerliğini tamamladıktan sonra aile şirketi adına Rusya'dan kömür ithal ederek kısa sürede Amerika'daki yıllık gelirinin üzerinde kazanç sağlamasının üzerine mesleği mühendisliği bırakarak ticarete atıldı.1995 yılında İsmail Erkurt Tutu'nun aracılığıyla o sırada kulüp başkanı olan İsmail Uyanık ile tanıştı ve 1998'e kadar Samsunspor yönetiminde yer aldı.Bu yıllarda Rusya'daki ticari ilişkilerini geliştirdi ve kömür ticaretini büyüterek yanına hurda ticaretini de ekledi.

Rusya'yla ticarette kömürü taşımak için YILMAR şirketiyle gemicilik sektörüne de giren Yıldırım'ın YILYAK firması Türkiye'deki en büyük kömür firması olurken 1997'de çimento, 2001'de ise demir ticaretinden kârlılığın azalması nedeniyle çekildi.Türkiye'de kömür sektörünün büyüyüp kârların artmasıyla anlaşmalı olduğu Rus firması YILYAK ile ortaklığını bozarak tek başına pazarda yer almaya başlamış, buna karşı cephe almalarının ardından Rus kömür üreticileri YILYAK'a kömür satışını durdurmuştur. Yıldırım buna cevaben Çin'den kömür ithal ederek işlerini sürdürmüştür. Sedef Limanı ile Alemdar Limanı'nı satın alarak limancılık işine YILPORT markasıyla giriş yapan Yıldırım; Gemlik Gübre Fabrikası satın alımı ile YILFERT'i kurarak gübre, Eti Krom özelleştirmesi ile de YILMADEN'i kurarak madencilik sektörüne girmiştir.

İki kardeşi ile birlikte 5 holdinge bağlı 30'un üzerinde firmanın yöneticisi olan Yüksel Yıldırım, Forbes verilerine göre $500 milyonluk kişisel servetiyle Türkiye'nin en zengin insanları arasında olup 2017 yılında Shechtman Uluslararası Liderlik Ödülü'nü almıştır.

SAMSUNSPOR BAŞKANLIĞI

Yıldırım, 2018-19 sezonu öncesinde kulübün eski başkanı İsmail Uyanık ile birlikte maddi zorluk içerisinde bulunan Samsunspor'u yönetmeye talip olmuştur. 2 Haziran 2018'de yapılan genel kurul ile Samsunspor başkanlığına yeniden İsmail Uyanık seçilmiş ve kulübün şirketleştirilmesi kararı alınmıştır. 8 Ağustos günüyse Samsunspor Futbol Kulübü Anonim Şirketi kurulmuş, Yüksel Yıldırım ve abisi Ali Rıza Yıldırım'ın ortaklığında şirketin %67 hissesi Yıldırım Holding'e ait olmuştur. Ancak Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Yıldırım temmuz ayında çekilmiş ve %67 hisse Yüksel Yıldırım'a geçmiştir. 12 Kasım 2019'da İsmail Uyanık'ın yaptğı basın toplantısı ile şirketin yönetim kurulundan ayrıldığını, hisselerini ise devrettiğini açıklaması ile birlikte Yıldırım kulübün tüm hisselerinin sahibi olmuştur. Yüksel Yıldırım günümüzde Samsunspor Futbol Kulübünün tek sahibi ve aynı zamanda yönetim kurulu başkanıyken 20 Şubat 2020 tarihinde Samsunspor Kulübünün de başkanlığına seçilmiştir.

Yorumlar (7)
Ercan 4 ay önce
Rabbim hakkıyla çalışana sağlık,güç ve ömürler versin.
İnşAllah bu başarılar Samsunspor için de devam eder.
( WİWA55) 4 ay önce
MİLLETİN ÂĞZI TORBA DEĞİL Kİ BÜZESİN BOŞVER SEN BAŞKANIM YOLUMUZ AÇIK OLSUNYENILMEYIZ KALLEŞ HAİN BUNLAR
avn 4 ay önce
Başkanım lütfen bu insanlarla diyoloğagirmeye değmez., bunlar daha çok size burada gizli muhalif olanlar , boşverin bunları...
KALECI tekin 4 ay önce
SAYIN BAŞKANIM UZANAMAYAN ETE MUNDAR DERLER SIZ HIC KAFANIZI TAKMAYIN BUNLARI YAPANLARI BENDE ÇOK IYI BILIYORUM BUNLARUN ŞU YOLLARI KESILDI SAMSUNSPOR SAYESINDE BIRYERE GELENLERDE BUNLARIN ICINDE VE BAZI ESKI YOLCULARDA VAR SIXIN YOLUNUZ AÇIK OLDUN ALLAH TAŞ KOYMASIN HERKES CATLASIN BUNLAR SAMSUNSPORUN YUKSELMESINI ISTEMEZLER ONUN.ICIN UZULMEYIN SAYIN BAŞKANIM SEVGI VE SAYGILARIMLA ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN KALECI TEKIN
Hasan kara 4 ay önce
Sayın başkan hakkınızda yalan yanlış yorum yapan her soytarıya cevap vermeyin
Samsunlu 4 ay önce
Yolun açık olsun İnşAllah Başkan Samsunspor lu olarak seninleyim
Rasim özkan 4 ay önce
Başkan geçmiş olsun. İte çakala cevap vermeyin. SAMSUNSPOR u süperlig de şampiyon görmek isterim