banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

Tarım üreticisi zorda

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, tarım üreticilerine gerekli desteğin verilmediğini ve sektörün yok olmasının hedeflendiğini söyledi

SAMSUN 30.11.2020, 19:41
270
Tarım üreticisi zorda

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy tarım üreticisinin, pandemi sürecinde ekonomik açıdan çok bunaldığını ve üreticiye gerekli desteğin verilmediğini ifade etti.

EKİPMANLARI HACZEDİLİYOR

Pandemi sürecinde ekonomik açıdan bunalan çiftçinin, tarım kredi kooperatiflerinin daha da zora soktuğunu belirten Aksoy, Tarlada ektiği mahsülü bile satamayan köylümüz ve çiftçimiz düşük faizli teşvikler vermek yerine, traktör ve tarım ekipmanları temin eden tarım kredi kooperatifleri tarafından haczediliyor" dedi.

ÇİFTÇİ PROGRAMA ALINMADI 

"Böyle bir dönemde üreticiye destek vermeyecek , onların bu zor koşullarda üretime devam etmeleri sağlanmayacaksa ne zaman sağlayacak?" diyerek tepkisini dile getiren Aksoy, "'Pandemi Sosyal Destek Programı'na alınmayan çiftçi ve köylü bu duruma daha ne kadar dayanabilir? Tüm dünyada bu zorlu süreçte özellikle üretim alanlarında faaliyet gösteren sektörler hükümetlerin ciddi desteği ile ayakta durmaları sağlanırken biz de tam tersi bir uygulama ile çiftçinin öldürülerek, tarımın yok edilerek daha büyük bir yokluğa sürüklenmiyor muyuz?" şeklinde konuştu.


 

Yorumlar (0)