banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun'da yaşanan o olayda bakanlar devreye girdi

Samsun'da bir kadının çocuğunun yanında eski eşi tarafından sokak ortasında dövülmesine ilişkin görüntülerin ardından bakanlardan açıklamalar art arda geldi

Samsun 07.03.2021, 09:54 07.03.2021, 13:05
4801
Samsun'da yaşanan o olayda bakanlar devreye girdi

Samsun'un Canik İlçesi'nde 25 yaşındaki bir kadının çocuğunun yanında eski eşi tarafından,  öldüresiye dövüldüğü görüntüler tüm Türkiye'de infial yarattı.

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Görüntülerin ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.

DAVAYA MÜDAHİL OLACAĞIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK: Samsun’da bir kadına, bir anneye uygulanan insanlık dışı şiddet vakasının Bakanlık olarak takipçisiyiz. Failin en ağır cezayı alması için davaya müdahil olacağız. Anneye ve çocuğumuza gereken tüm sosyal hizmet modelleri ve psikososyal destek sağlanacaktır.

'EN AŞAĞILIK ÖRNEĞİ'

Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL: Samsun’da kadına karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık talimatıyla fail yakalanarak gözaltına alındı. Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kâr kalmayacak.

'HEPİMİZİ ÜZDÜ'

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA: Bir kadının, sokakta, çocuğunun gözü önünde ağır şiddete maruz kaldığı haberi, tüm Türkiye’yi üzdü. Samsun’daki olayda 112 Acil Ekibimiz, 21.11’de gelen çağrı üzerine 21.16’da hastaya, 21.20’de hastaneye ulaştı. Şu an Eğitim Araştırma Hastanesinde olan hastanın hayati sorunu yok.

'HESABI SORULACAK'

İletişim Başkanı Fahrettin ALTUN: Samsun’da yaşanan kan donduran vahşet hepimizi derin bir öfkeye sevketti. Gözü dönmüş cani, emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alındı. Bu vahşetin hesabı en ağır şekilde sorulacaktır. Olayın yakından takipçisiyiz. Şiddete uğrayan anne ile biricik evladının yanındayız.

Yorumlar (0)