banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1334

banner1324

Samsun'da üretildi: Karaaslan tebrik etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Samsun'da piyasaya sürülen ABD'de en çok indirilen oyunlar listesinde birinci sırada olan 'Gear Race 3D' oyununu geliştiren ekibi tebrik etti .

SAMSUN 13.01.2021, 16:45
402
Samsun'da üretildi: Karaaslan tebrik etti

Samsun'da üretildi: Karaaslan tebrik etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Samsun'da piyasaya sürülen ABD'de en çok indirilen oyunlar listesinde birinci sırada olan 'Gear Race 3D' oyununu geliştiren ekibi tebrik etti 

Samsun Teknopark  firması Lebleby Games’in piyasaya sürdüğü 'Gear Race 3D' isimli oyun, en çok indirilen oyunlar listesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde 1'inci sıraya yerleşmesinin ardından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, oyunu geliştiren ekibi  tebrik edip başarı diledi.

BİLGİ ALIP OYUNU DENEDİLER 
Samsun OMÜ Rektörü Prof Dr. Yavuz Ünal, Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak  ve oyun kurucularıyla biraraya gelen Karaaslan ve Aksu, Lebleby Games'in piyasaya sürdüğü konsepti, tekniği ve tasarımıyla ilgi çeken ve adını dünyaya duyuran  'Gear Race 3D' oyunu ile ilgili  bilgiler aldı.  Daha sonra oyunu denemesi için  Karaaslan ve Aksu bilgisayar başına davet edildi.  Bilgisayarın başına geçen Karaaslan ve Aksu oyunu oynadı. 

AMERİKA'DA İKİNCİ SIRADA 
Kısa sürede adını dünyaya duyuran Samsun Teknopark firması Lebleby Games’in piyasaya sürdüğü Gear Race 3D isimli oyun, en çok indirilen oyunlar listesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde 2. sıraya yerleşti.  Oyun ve araştırma geliştirme (AR-GE) girişimi kimliklerini bir arada taşıyan ekip, şu anda Samsun Teknopark bünyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (0)