banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1525

banner1534

Samsun'da esnaf o paketi bekliyor! 'Beklentimiz büyük'

SESOB Başkanı Eyüb Güler ile Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, esnafın büyük bir beklenti içerisinde olduklarını, 'destek paketini' beklediklerini belirtti.

SAMSUN 30.11.2020, 08:22 30.11.2020, 09:39
463
Samsun'da esnaf o paketi bekliyor! 'Beklentimiz büyük'

SESOB Başkanı Eyüb Güler ile Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, esnafın büyük bir beklenti içerisinde olduklarını, 'destek paketini' beklediklerini belirtti.

Samsun Esnaf ve Sanatkalar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler ve Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, koronavirüs salgınından en çok etkilenen kesimin esnaflar olduğunu, 'destek paketini' sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

PAKETTEN UMUTLUYUZ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın esnafa destek kapsamında çalışmalar başlattığını açıklamasının ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güler ve Sinecek, destek paketinden umutlu olduklarını, açıklanak paketin esnafa yararlı olabileceğini ifade etti.

GEÇ KALINMIŞ DEĞİL 

Esnafın borçlarını ödeyemediğini belirten Başkan Güler, "Bir para akışı yok. Devlet daha önce KOBİ'lere, pandemi döneminde bir sene ödemesiz ve düşük faizli para dağıtmıştı. Bize de kooperatif kredilerimizin haricinde devletin 200 bin lira bir sene sonra, geri ödemeli para dağıtmasını istiyoruz. Hiçbir şey için geç kalınmış değil. Yeter ki destek paketinden iyi bir şeyler çıksın.  Tabii kredinin KGF kredisi olması gerekiyor. Bu çok önemli bir konu. Esnafın ne kadar paraya ihtiyacı varsa o kadar kullanır. Sonuçta bu parayı geri ödeyecek" ifadelerini kullandı.

BEKLENTİMİZ BÜYÜK 

Destek paketi için geç kalındığını belirten Başkan Sinecek ise "Ne kadar geç kalınırsa kalınsın destek paketi esnafımız için faydalı olacak. En azından bir nebze de olsa bundan sonraki sıkıntılarımızı giderebilmek için destek olacak. Elektrik, su ve doğalgaz ile ilgili bir yardım gündemde. Bunun yanısıra maddi olarak da bir destek gelirse, hem esnafımız kiralarını ödemiş olur hem de rahatlar. Esnafımız geçmişte kazandığı parayı 1 yıl içerisinde harcadı. İşletmelerin yüzde 70'i kapalı vaziyette. Çok büyük bir beklentimiz var. İnşallah beklentimizi karşılayacak bir destek paketi karşımıza çıkar. Esnafa 2-3 bin liralık bir destek verilirse en azından evine ekmek götürüp, kirasını öder" diye konuştu.

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)