banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'da bebeğini çöpe bırakan anne serbest

Samsun'da 10 günlük kız bebeğini terk eden yabancı uyruklu kadın ve kendisine yardım eden annesi, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun 08.02.2021, 17:51
1551
Samsun'da bebeğini çöpe bırakan anne serbest

Samsun'da bebeğini çöpe bırakan anne serbest Samsun'da 10 günlük kız bebeğini terk eden yabancı uyruklu kadın ve kendisine yardım eden annesi, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 BEBEK HASTANEDE ANNE SERBEST
Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Rasathane Mahallesi Ağabali Caddesi'nde geçen cuma günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, vatandaşlar bir iş yerinin önünde bir bebek buldu. Olay polis haber verildi. Bebek ise hastaneye kaldırıldı.
Polis bebeğini terk eden kadının kimliğini tespit için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası kayıtlarını didik didik inceledi. Güvenlik kamera kayıtlarından adım adım takibe alınan kadının Afganistan uyruklu Hanıyeh M. (30) ve kendisine yardım edenin de annesi Arıfef M. (49) olduğu tespit edildi.

"PİŞMANIM" DEDİ
Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Afgan anne ve kızını dün gece Kökçüoğlu Mahallesi'nde yakalayarak gözaltına aldı. Cinayet Bürosundaki sorguları tamamlanan Hanıyeh M.ve annesi Arıfef M. "kasten öldürmeye teşebbüs ve aile yükümlülüğünü yerine getirmemek" suçundan Samsun Adliyesine sevk edildi. Gazetecilerin adliye girişi, "Bebeğini neden terk ettin, pişman mısın?" sorusuna Hanıyeh M. "Pişmanım" diye cevap verdi.
Savcı tarafından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen anne ve kızı yurt dışına çıkış yasağı getirilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)