banner1518

banner1567

banner1334

banner1499

banner1496

banner1534

Alman 1. lig takımlarının lisanslı ürünleri Samsun'da üretiliyor

Samsun'daki Seral Pamuk Elyaf Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Alman 1. Futbol Ligi Bundesliga'da; Bayern Leverkusen, Bayern Münih, Borussia Dortmund, FC. Schalke 04, Werder Bremen'in aralarında bulunduğu 18 takımdan 16'sının lisanslı ürünlerini...

SAMSUN HABER 13.10.2012, 14:50 13.10.2012, 14:50
525
Alman 1. lig takımlarının lisanslı ürünleri Samsun'da üretiliyor
 Samsun'daki Seral Pamuk Elyaf Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Alman 1. Futbol Ligi Bundesliga'da; Bayern Leverkusen, Bayern Münih, Borussia Dortmund, FC. Schalke 04, Werder Bremen'in aralarında bulunduğu 18 takımdan 16'sının lisanslı ürünlerini üretiyor. Hilton otellerininde arasında bulunduğu 5 yıldızlı otel, hastane ve restoranında tekstil ihtiyacını karşılayan firma 12 ülkeye ihracat yapıyor.

Türk tekstil sektörünün 5 büyük şirketinden bir olan Seral'in sektördeki serüveni, 1930'lu yıllarda dede Hacı Rıfat Beytekin'in, Anadolu'yu karış karış dolaşıp eliyle diktiği yorganları satmasına dayanıyor. Geleneksel el dikimi yün yorganlar ile ev, otel, restourant ve hastanelerin tüm tekstil ihtiyaçlarına tam otomatik bilgisayarlı tezgahlarında cevap veren Seral Pamuk Elyaf, 7 bin metrekarelik fabrikada ürettiği yastık, yorgan, nevresim takımları, uyku setleri, silikonlu elyaf, pike, yatak örtüleri ve alezleri, Sera Soft, La Sera, Libelle ve Seral markalarıyla yurt içine pazarlayıp, ihraçda ediyor. Ayrıca ev tekstili, mobilya ve hazır giyim imalatçılarının termo bont, vatka, silikon, elyaf, boncuk elyaf gibi dolgu malzemeleri de aynı fabrikada üretiliyor.

Teknoloji yatırımlarından meyvesini alan Seral Pamuk Elyaf Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Erol Beytekin, ayda 100 ton elyaf tarama ve telef işleme, 13 bin yorgan, 55 bin yastık, 10 bin çok amaçlı yatak örtüsü, 15 bin alez (Yatak Koruyucu) ve 4 bin adet uyku seti ürettiklerini söyledi. Yeni fabrikanın üretime geçmesiyle ürün kapasiteni artıracaklarını ifade eden iş adamı Beytekin, ''1996 yılına geldiğimizde ülke genelinde el işi yorgancılık sanatı azalmaya başlamıştı. Çünkü o yıllarda yeni adı ev tekstili olan sektör makineleşerek hayatımıza girmeye başlamıştı. Babam da bu işin önünün açık olduğunu gördü. Sektördeki teknolojik yenilikleri titizlikle takip ederek üretime adapte ettik. Dışarıdan ithal ettiğimiz son teknoloji makinelerle üretim ünitelerimizi donattık. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp yatırım yaptık. Bu da Seral'in büyümesini kolaylaştırdı." dedi.

Yüzde 100 yün yastık ve yorgan ürünlerde uluslararası kalite güvence standardı olan 'Woolmark' lisansına ev tekstili sınıfında sahip olan ender firmalar arasında bulunduklarına dikkat çeken Beytekin, ''Teknolojiyi sürekli güncel tutuyoruz. Coğrafya bazında tekstil sektörün uzağındayız ama bu gün sektörün kalbi olan İstanbul, Denizli ve Bursa'ya ürün satıyoruz. Bugün turizmden sağlığa kadar her sektörün tüm tekstil ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Hilton dahil bir çok 5 yıldızlı otellerde, tatil köylerinde futbol takımlarında, hastanelerde Seral markasını görmek mümkün. Bu bizi gururlandırıyor.'' diye konuştu.
Yorumlar (0)