banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Mevsimsel saç dökülmesi nedir

Mevsimsel saç dökülmesi nedir ? Mevsim fark etmeden, bir mevsimden diğerine geçerken saçlarımız bu durumdan etkilenip, dökülmeye başlayabilir. Önemli olan, bu süreci atlatana kadar saç dökülmesinin ilerlememesini sağlamak; bir an önce harekete geçip önlem almaktır.

SAĞLIK 10.01.2021, 15:26
24
Mevsimsel saç dökülmesi nedir

MEVSİMSEL SAÇ DÖKÜLMESİ NEDİR ?
Mevsim geçişleri saç sağlığımız için oldukça zorlu olabiliyor. En kötüsü de tabii ki saçlarımızın dökülmesi. Değişen mevsime vücudumuz ayak uydurmaya çalışırken, hormon düzeylerinde de dengesizlik oluşuyor ve saçlar dökülebiliyor. Günlük olarak 50-100 tel arasında saç teli dökülmesi normaldir. Ancak bu sayı, mevsim değişikliklerinde artabiliyor. Saç dökülmesi sorununun olduğunu mu düşünüyorsun? O zaman işe bu testi yaparak başlayabilirsin. Önüne beyaz bir kâğıt al ve parmaklarınla saçlarının ön kısmından başlayarak, geriye doğru saçlarını tara. Bu hareketi 5 kere tekrar et. Her tekrarda ise dökülen saçlarını kâğıdın üstüne koy. Kâğıdın üzerinde 10 telden fazla saç teli görüyorsan saç dökülmen normal boyutta, 10-15 saç teli görüyorsan mevsimsel saç dökülmesi yaşıyor olma ihtimalin var, 15'ten fazla saç teli görüyorsan da saç kayıpları yaşıyor olabilirsin, uzmana görünmende fayda var.

MEVSİMSEL SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR ?
Mevsimsel saç dökülmesi nasıl tedavi edilir ? Mevsim geçişi sona erdiğinde, genelde saç dökülmesi de sona erer. Ancak zayıflayan saçlarını güçlendirerek, yeniden dökülmemelerini sağlamaya çalışmalısın. Bunun için de saç dökülmesi sorununa uygun saç bakım ürünlerinden faydalanmalısın. Güçlü içeriklere sahip saç bakım ürünlerini, düzenli olarak kullanarak saçlarının dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlamaya çalışmalısın. Yaz mevsimine güçsüz, dökülen saçlarla girmek istemezsin değil mi?

Yorumlar (0)