banner1571

banner1584

banner1334

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

TFF 1.Lig'de değişiklik sinyali

TFF Başkanı Nihat Özdemir, VAR sisteminin TFF 1. Lig'de uygulanması ve yabancı sayısında değişikliğe gidilmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Genel 20.01.2021, 19:47
636
TFF 1.Lig'de değişiklik sinyali

TFF 1.Lig'de değişiklik sinyali

TFF 1. Lig kulüplerinin kendilerinden talepleri olduğuna değinen Özdemir, "Süper Lig'de olduğu gibi 1. lig kulüpleri de mali yapılarının güçlendirilmesi konusunda bizden gerekli desteğin sağlanmasını istediler. Biz de gerekli girişimlerde bulunacağımızı kendilerine ilettik. Ayrıca sadece Süper Lig'de ve Türkiye Kupası'nın belli seviyesinden sonra uyguladığımız VAR sisteminin de TFF 1. Lig'de uygulanmasını istediklerini söylediler. Önemli bir yatırım ve hakem kadrosu gerektiğini söyledik. Bu konuda çalışmalarımızın olduğunu kendilerine ifade ederek çalışmalarımıza devam edeceğimizin sözünü verdik." diye konuştu. 

YABANCI TALEBİ

Kulüplerin yabancı oyuncu konusunda da talepleri olduğunu dile getiren başkan Özdemir, "Kulüpler 5 yabancı oynatabiliyorlar, 1 futbolcu da kulübede. 5+1 yerine 5+2 olabilir mi diye talepte bulundular. Bazı kulüplerin itirazı oldu. Bunu da incelemeye alacağız ve en kısa zamanda karar verip kendilerine bildireceğiz. Bu toplantıların sık sık yapılması gerektiğine oybirliği ile karar verdik. Birbirimizi dinleyerek, TFF olarak bunlara çözüm bularak yolumuza devam etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)