banner1571

banner1365

banner1526

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Eskişehir’de sokakta sigara içme yasağı ilk gününde delindi

ESKİŞEHİR İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU ARTAN KORONA VİRÜS VAKALARI ÜZERİNE SOKAKTA SİGARA İÇMEYİ YASAKLARKEN, PEK ÇOK KİŞİNİN YASAĞI İLK GÜNDEN DELDİĞİ GÖRÜLDÜ.

Genel 12.11.2020, 16:33
3
Eskişehir’de sokakta sigara içme yasağı ilk gününde delindi

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu artan korona virüs vakaları üzerine sokakta sigara içmeyi yasaklarken, pek çok kişinin yasağı ilk günden deldiği görüldü.

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, korona virüsün yayılımını azaltmak için yaptığı çalışmalar sonucunda yeni kararlar aldı. Vatandaşların sokakta sigara içmek için maskelerini indirmesinin büyük risk oluşturduğu sonucuna varan kurul park, bahçe, meydan, cadde gibi pek çok açık alanda sigara içmeyi yasakladı. Kararın ardından Vilayet Meydanı’nda, Hamamyolu Caddesi’nde, çarşıda ve pek çok kalabalık yerde sigara içilmeye devam edildiği gözlemlendi.

Virüsün yayılımının, pek çok yerde olduğu gibi Eskişehir’de de yükselişe geçtiği bilinirken su içmek, ayaküstü bir şeyler yemek ve özellikle de sigara içmek için maskelerin çeneye indirildiği görüldü. Tedbirsiz davranan vatandaşlar yüzünden durumun vahametinin arttığı görülürken, polis ekipleri kalabalık alanlarda inceleme yapıyor.
Yorumlar (0)