banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1337

Okullar açıldı, servis denetimleri sıklaştı

banner1357

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OKULLARIN NORMAL EĞİTİME AÇILMASIYLA BİRLİKTE OKUL SERVİS ARAÇLARINDA DENETİMLERE BAŞLADI. ÖĞRENCİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİN EN ÜST SEVİYEDE TUTULMASI VE HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YAŞANMAMASI İÇİN ARAÇLAR TEK TEK DENETİMDEN GEÇİYOR.

DENİZLİ 15.10.2020, 11:28
1
Okullar açıldı, servis denetimleri sıklaştı
banner1353

Denizli Büyükşehir Belediyesi, okulların normal eğitime açılmasıyla birlikte okul servis araçlarında denetimlere başladı. Öğrencilerin can güvenliğinin en üst seviyede tutulması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için araçlar tek tek denetimden geçiyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, okulların normal eğitim öğretime açılması ve aşamalı olarak yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenci servis araçlarında denetimlere başladı. Denetime Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ile birlikte Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri katıldı. Bahçelievler Mahallesi’nde yapılan denetimde ekipler öncelikle araçlarda yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını kontrol ederek, servislerin bu konuda hassas olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Tüm servis araçları denetlenecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri yapılan uygulamada ayrıca araçların yaşı başta olmak üzere servis araçlarında olması zorunlu olan otomatik kapı sensorü, emniyet kemeri, kamera sistemi, araç takip sistemi, ışıklı dur levhası, yangın tüpü, ilk yardım çantası ve açılan camlarda parmaklık olması gibi geniş kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin "S" plakaya sahip tüm servis araçlarını rutin aralıklarla denetleyeceği belirtildi.

Yorumlar (0)