banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Enginyurt, Samsun Büyükşehir'deki rüşvet skandalını değerlendirdi 'Allah belasını versin'

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Samsun Büyükşehir'de yaşanan rüşvet skandalı ile ilgili olarak,  "Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim yiyorsa, Allah belasını versin" diyerek, beddua etti 

Samsun 03.02.2021, 07:58 03.02.2021, 08:45
1218
Enginyurt, Samsun Büyükşehir'deki rüşvet skandalını değerlendirdi  'Allah belasını versin'

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki "rüşvet skandalı" olayıyla ilgili olarak, ilginç bir tepki gösterdi ve kasadan çıkan milyonlarda tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğunu belirterek, beddua etti. 

SAMSUN CANLI HABER TV'YE KONUŞTU 
Samsun'a partililer, esnaf ve vatandaşla buluşmak için gelen DP Ordu Milletvekili Enginyurt, DP İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısı öncesi, Samsun Canlı Haber TV'ye konuştu. Enginyurt, Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan rüşvet skandalı başta olmak üzere
birçok konuda görüşlerini açıkladı.

BUNUN BEDELİ AĞIR OLUR 
Türkiye'nin her yerinde bu tür olayların yaşandığını belirten Enginyurt, ''Hediyeleşme bu devirde gündemi fazlasıyla meşgul eder hale geldi. Allah, bir gün bunun hesabını öyle bir soracak ki, o sandık geldiğinde bu hediyeleşmenin bedelini çok ağır bir şekilde verecekler. Bizim hep söylediğimiz bir şey vardır; Allah kimseye yaşattığını yaşatmadan canını almaz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim yiyorsa, Allah belasını versin" dedi. 

ESNAFI DİNLESİNLER
DP'li Enginyurt, iktidar milletvekillerini esnafın dertlerini dinleyemeye çağırarak,
esnafın zor durumda olduğunu belirtti. Enginyurt, "Esnaf artık bırakın SGK borcunu, kirasını ödeyemiyor. Sayın Cumhurbaşkanım dostlarını Samsun'daki İstiklal Caddesi'ne bir gönder. esnafı bir dinlesinler. AK Partili vekiller yüreği yetiyorsa Samsun'un sokaklarında esnafı gezsinler. Köylere çıkıp çiftçiyi dinlesinler. İşçi kardeşlerimiz geçinebiliyor mu ? Bir hal hatır sorsunlar. Sonra da sana doğru raporu versinler. Göreceksin ki Türkiye, senin söylediğin Türkiye değil" ifadelerini kullandı. 

SİFTAH YAPMAYANLAR VAR
Esnafın siftah etmeden dükkanını kapattığını ifade eden Enginyurt, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, kahvehanelerden ne istiyor diye düşündüm ve sonunda buldum. Bu kahvelerde hergün hükümet kurulup, hükümet yıkıldığı için, 'Ben de sizi kapattım' dedi. Sayın Cumhurbaşkanı, 'esnaf kapanmadı' diyor ama kapanmak vergi levhasını iptal ettirmek değildir. Kapanmak, halk tabirinde siftah dahi etmeden dükkanı kapatmaktır. Şu an esnafımız, kirasını ve kredilerini ödeyemiyor. Hükümetimiz, kredileri 6 ay daha erteledik diye övünüyor. Yüzde 6 faizle alınamayan krediyi, yüzde 20 faizle erteleseler nasıl ödenecek? Hükümetin yapacağı faizleri silmekti, silmedi. Esnafımız vergi yapılandırılması geldi diye sevindi ama hiçbir işe yaramadı. Esnaf sicil affı, faizsiz kredi ve kira desteği bekliyor" diye konuştu.

"AĞAMIZ BİZİMLE KAFA BULUYOR"
''Samsun'da kira desteği 750 lira'' diyen Enginyurt, açıklamasını şöyle tamamladı:  ''Bunu almak  için, vergi, SGK, kredi ve  bankaya borcun olmayacak. Böyle bir esnaf varsa başının üstüne koy. Pekala Samsun'da 750 liraya kiralık kümes var mı? Esnafımız maalesef 1 yıldır perişan. Kahveciler, restoranlar, servisçiler, kantinciler, özel yurt sahipleri, kırtasiyeciler ve düğün salonu sahipleri iflas etti. Ağamız bizimle halen kafa bulmaya devam ediyor.''

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN


DP'li Enginyurt, Samsun Medya Grubu'nun çalışmalarını yakından takip ettiğini, belirterek, Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ve çalışma ekibine başarı diledi. 

Yorumlar (0)