banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1534

Canik'te kentsel dönüşüm çalışmaları son hız devam ediyor

Samsun Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçedeki kentsel dönüşüm için sağlam adımlar atıldığını belirtti.

SAMSUN 30.11.2020, 16:32 30.11.2020, 16:36
577
Canik'te kentsel dönüşüm çalışmaları son hız devam ediyor

Kentsel dönüşüm için sağlam adımlar atıldığını, vatandaşların refahı için geri sayımın başladığını söyleyen Başkan Sandıkçı, "Vatandaşımızın refahı için geri sayım başlamıştır." ifadesinde bulundu.

Sandıkçı, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldikleri günden itibaren tek hedeflerinin Canik halkının öncelikleri olduğunu vurguladı. İlçede uzun zamandır kentsel dönüşüm müjdesini bekleyen mahallelerin olduğuna işaret eden Sandıkçı,  "Bugüne kadar gerek büyükşehir belediyemiz gerekse bakanlıklar nezdinde yaptığımız bütün görüşmeler de bu doğrultuda olmuştur. Geçtiğimiz gün şehrimize gelerek, ilçemizde de yer alan bir dizi altyapı ve temel atma törenlerine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, ilçemizdeki kentsel dönüşüm alanlarını da bizzat yerinde incelemiştir. Kentsel dönüşüm için sağlam adımlar atılmış, vatandaşımızın refahı için geri sayım başlamıştır." ifadelerine yer verdi.

Sandıkçı, şunları kaydetti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a ilçemize ve ilçemiz ile alakalı konulara ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Birçok konuda kendisine sunum yapma şansımız oldu. Bu anlamda ilçemizin imarı, kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm, yeni bulvar yolu da dahil olmak üzere bilgi verdik ve projelerimizi sunduk. Şehrimiz ve ilçemiz adına büyük heyecan duyan bakanımız, ilçemizle ilgili de her zaman yanımızda olacağını söyledi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'a her zaman çok önem verdiğini söyleyen bakanımıza teşekkür ediyoruz."

(AA)

Yorumlar (0)