banner1518

banner1365

banner1334

banner1499

banner1525

banner1324

Whatsapp'ın yerine kullanılabilecek uygulamalar

Mark Zuckerberg’in WhatsApp uygulaması için güncellemiş olduğu kullanıcı şartları tüm Türkiye’de büyük tepki gördü. Birçok kullanıcı WhatsApp yerine kullanılacak uygulamaları araştırmaya başladı ve ilk günden bazı iletişim uygulamaları milyonlarca yeni kullanıcı tarafından indirildi.

Genel 12.01.2021, 21:48
220
Whatsapp'ın yerine kullanılabilecek uygulamalar

Whatsapp'ın yerine kullanılabilecek uygulamalar

WhatsApp kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik ilkelerinin güncellenmesi en çok diğer iletişim uygulamalarını mutlu etmiştir. Öyle ki kısa bir sürede mevcut kullanıcılarından daha fazla yeni kullanıcı elde etmiş ve elde etmeye devam etmektedirler. Lafı daha fazla uzatmadan gelin WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalara bir göz atalım.

TELEGRAM

An itibariyle 400 milyon kullanıcıya ulaşan Telegram, WhatsApp yerine kullanılacak uygulamalar listemizde 1. Sırada yer almaktadır. Bunun nedeni kullanımının tıpkı WhatsApp gibi kolay olması ve neredeyse tüm özelliklerini içermesidir. Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama tıpkı WhatsApp gibi kullanıcılarına reklamsız bir kullanım imkânı vermektedir. Telegram uygulamasını indirip telefon numaranız ile kaydolduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Telegram okundu bilgisi, grup sohbetleri, durum, sesli ve görüntülü konuşma gibi özellikleri içinde barındırır. Hatta son gelen güncelleme ile çevrenizde bulunan Telegram kullanıcılarını bulabilirsiniz.

 SKYPE

Özellikle şirket ve şirket çalışanları tarafından kullanılan Skype diğer mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra bilgisayarda da görüntülü ve sesli konuşma imkânı vermektedir. Ücretsiz olarak kullanılması ve çoklu görüntülü ve sesli konuşmalara imkân vermesi birçok kullanıcının WhatsApp alternatifi olarak tercih ettiği bir sohbet uygulamasıdır.

SİGNAL

Elon Musk’ın önermesi üzerine aniden Twitter’da gündem olan uygulama saatler içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirildi. Reklamsız ve kâr amacı gütmeyen güvenli iletişim aracı Signal, her geçen saat daha fazla kullanıcı tarafından indirilmeye devam etmektedir. Tıpkı WhatsApp gibi birçok özelliği içerisinde barındıran uygulama kullanıcılarına yüksek seviye gizlilik sunmaktadır. Signal uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en belirgin özellik Android işletim sistemine sahip cihazlara SMS uygulaması olarak kullanılabilmektedir.

VİBER

Güvenlik açısından diğer bütün uygulamalardan öne çıkan Viber kullanıcılarına gönderdikleri mesajları dilediği zaman silme özelliği vermesi birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Ayrıca konuşma sırasında uygulama içerisinde yer alan oyunlarla karşınızdaki kişiyle keyifli zamanlar geçirebilir ve özellikle bulunduğumuz pandemi sürecinde gününüzü eğlenerek geçirebilirsiniz.

BİP

Yerli bir sohbet uygulaması olan Bip ülkemizde birçok kişi tarafından WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar arasında yerini almaktadır.Uygulama içerisinde listedeki diğer uygulamalar gibi sesli ve görüntülü arama gibi özellikler sunan Bip uygulaması ayrıca uygulama içinde para gönderme, akıllı faks ve Turkcell kullanıcılarına ücretsiz internet özelliği sağlamaktadır. Özellikle yerli olması birçok kişinin ilk tercihi olarak Bip’i seçmesine neden

Yorumlar (0)