Devlet, trafik güvenliğini sağlamak için cezaları artırıyor. Emniyet şeridi ihlali yapan sürücülere uygulanacak yüksek ceza miktarı, trafik kurallarına uyma zorunluluğunu vurguluyor.

Devlet, trafik güvenliğini sağlamak amacıyla ihlallere karşı daha sıkı önlemler almaya başladı. Yeni kurallarla beraber, bazı ihlaller için kesilen para cezaları 6.440 lira gibi yüksek meblağlara ulaşıyor. Ceza kesildikten 30 gün içinde ödeme yapıldığı takdirde yüzde 25 indirimden faydalanma imkanı vardır.

İndirimden faydalanmak için cezayı süresinde ödemek önemli çünkü gecikme durumunda indirim uygulanmıyor. Bu tür caydırıcı cezalar trafik düzeninin sağlanması ve güvenliğin korunması için oldukça önemlidir.

2024 yılına ait güncel trafik cezaları açıklandı. Bu cezalar, trafikte düzenin sağlanması ve sürücülerin kurallara uyması için önemlidir. Sürücülerin trafik kurallarına uymaması halinde belirlenen miktarlarda trafik cezaları uygulanıyor.

İşte en sık kesilen trafik cezalarından bazıları:

Alkollü araç kullanma cezası (ilk yakalanma): 6.439 TL
Aracı plakasız kullanma cezası: 10.917 TL
Çakar ya da siren kullanma cezası: 6.439 TL
Drift atma cezası: 32.233 TL
Engelli için ayrılan yere park etme cezası: 1.380 TL
Ehliyetsiz araç kullanma cezası: 12.977 TL
Emniyet kemeri takmama cezası: 690 lira

eskisehirnet

Bağ, bahçe, tarlada keneden nasıl korunuruz? İşte basit yolu Bağ, bahçe, tarlada keneden nasıl korunuruz? İşte basit yolu

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Ayşe Çolak