banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

08.02.2019, 15:00

USTA…

Nedir ustanın kelime anlamı?

Mahir…

Becerikli…

Belli bir işte yetenekli…

Bunları çoğaltabiliriz.

Herkesin her işte becerikli ve mahir olmasını beklemek, mümkün değildir.

İnsanoğlu, bazı işlerde doğuştan yeteneklidir. Allah vergisi bir kabiliyeti vardır. Bazı işlerde de çalışarak beceri sahibi olursun yaşayarak görerek öğrenirsin ustalaşırsın.

Usta adamın, ya kendi işi olur çalışır kazanır veya bir patronun yanında çalışır yaptığı işi ona beğendirir. Daha doğrusu beğendirmek zorundadır. Çünkü patron odur sen ona çalışıyorsun, yaptığın işi ona beğendirmek zorundasın. Yoksa patron maaşa zam işe nihayet verir.

Bunları niçin yazıyorum derseniz,  gündemde olan konu Erhan Usta’dır…

Erhan Usta…

Maalesef yaptığı işi patrona beğendiremediği için patronu tarafından işine son verilmiştir. Yani maaşa zam işe nihayet…

Maaş devam ediyor, yani milletvekilliği devam ediyor ama partiyle ilişiği kesilmiştir…

Maalesef Türkiye’de siyaset artık böyle yapılıyor. Patron sıralama yapıyor, seni listeye koyuyor ve ona biat etmeni istiyor. Yani tek adam rejimi… Senin söz söyleme hakkın yok… Fikir beyan etme hakkın yok… Patron ne derse onu tekrar edeceksin partinin menfaatine de olsa düşüncelerini kendine saklayacaksın…

Sayın Usta, güneşe karşı şey yaptığı için partisinden ihraç edildi…

Peki Sayın Usta, şimdi ne yapmak istiyor, niyeti üzüm yemek mi yoksa bağcı dövmek mi?

Şu anda seçime giren Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı diye iki grup var… Sana Millet İttifakı’ndan gel büyükşehir adayımız ol diye teklif geliyor; sen kabul etmiyorsun… Bağımsız olarak aday oluyorsun, herkes gibi sen de kazanamayacağını biliyorsun; ama aday olarak ortaya çıkıyorsun… Niyetin seçimi kazanmak olsa, muhakkak Millet İttifakı’nın teklifini kabul ederdin… Herhalde kendine göre bir hesabın var veya başkalarına göre bir hesap var… Bunu bizlerin bilmesi mümkün değil…

Samsun’un 17 ilçesi var bir sürü köyü var diğer partilerin teşkilatları var il ilçe teşkilatları var seçim büroları var her ilçede adayları var paraları var senin neyin var? 

Senin de kendine göre bir hesabın vardır muhakkak, bekleyip göreceğiz…

Gerçi seçime daha 2 ay var, bu köprünün altından daha çok sular gelir geçer…

Yorumlar (0)