banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

25.07.2019, 09:09 26

TANITIM, MEDYA VE DESTEKLER

Hayallerinizi değil, işinizi planlayın diye yazmıştık dün.  Çünkü hayalinizle ilgili ilk adımı attığınız andan itibaren ticaret başlamış oluyor. Üstelik bu ticaret, karar vermeniz ile start alıyor, ilk ödemeyi yaptığınız zaman değil.

Günümüzde birçok firma ayakta kalmak için, birçok firma ise daha ileriye gitmek için yollar arıyor. Bir o kadar firma ise bu dönemi rakipleri sıkıntıda olduğu için atak yaparak marka değerini artırmak ile ilgili fırsat olarak görüyor.

Bütün bu gruplara ise işe yeni başlayanları ve başlamak üzere olanları da eklemek mümkün.  Bahsettiğimiz bütün bu grupların ihtiyaçları ve öncelikleri farklı. Gereklilikleri farklı. Ama ortak olan tek hedef, ticari hayatın devam etmesi olarak ortaya konulabilir.

İşte bütün mesele tam da bu noktada başlıyor. İşletme yukarıda belirttiğimiz ya da belirtmediğimiz hangi noktada olursa olsun, muhasebe işlem ve gerekliliklerinin dışında, tanıtım, medya ve destekler noktasında doğru bilgiler ile kendini donatmak zorundadır.

Tanıtım ve medya ayağı başlamadan önce etkin bir logo ve hedef kitleye uygun bir sloganınızın olduğunu kabul ediyorum. Çünkü tanıtım ve medya ayağının başarılı olmasının en önemli basamağı, güçlü tasarımlardan geçmektedir.

İyi fikirler, doğru zamanlama kadar doğru planlama ve doğru tasarımlar ile desteklendiği sürece amacınıza hizmet edeceklerdir. Günümüz görsel okumanın çok daha yoğun olarak kullanıldığı bir dönemdir. Ancak bu, yazımsal anlatımın değerini düşürmez.  Sadece daha etkin kullanılmasını zorunlu kılar.

Tanıtım anlamında çalışma yapmak, yaptığı çalışmaları geliştirmek isteyen herkes eskiye nazaran artık çok daha şanslı bir dönemi yaşıyor. KOSKEB başta olmak üzere onlarca kurum, tanıtım, medya ve iş geliştirme noktasında destek sağlıyor.

Firmasını ve fikrini belli bir noktaya getirmek isteyen herkes, hiç olmadığı kadar kendine destek bulma şansına sahip. Ancak bu kurumlar bu günlerde işi biraz daha sıkı tutuyorlar. Sıkı tuttukları konu ise, karşılarında ki firmanın kendilerine ayağa yere basan projeler sunup sunmadıklarıyla ilgili.

Sözün özünü söylemek gerekirse, önceki dönemlerde tanıtım, reklam, medya gibi başlıklarda hamle yapmak isteyen kişi ve kurumlar bu bütçeleri tamamen kendilerinden ön görmek zorundaydılar. Bugün ise durum gerçekten çok farklı. Yeter ki siz doğru bir planlama ve hazırlık ile projenizi hazırlayın.

Yani destek var ama doğru proje ve doğru planlamaya…

Yorumlar (0)
banner1474
20°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05