banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

08.07.2018, 11:27 106

Sınav öncesi ve sonrası bilgi şöleni

SINAV ÖNCESİ VE SONRASI BİLGİ ŞÖLENİ

Merhaba kıymetli okuyucularım;

Geçen haftaki yazımda;Samsundaki tramvay güzergâhlarında bulunan üst geçitlerdeki asansörlerin sık sık arıza yapması nedeniyle insanların mağdur durumda olmaları ve içlerinin çok kirli olması konusunu işlemiştim. Fakat görüyorum ki söylemler kulak ardı ediliyor. İnşallah bir vukuu olmaz olursa ise,bu yazımı manşetten yayımlatacağım vede bu yazımı delil olarak sunmalarını belirteceğim.

Önceki hafta ise; Pazar günü sınava girecek kardeşlerimiz (Yükseköğretim kurumları sınavı)ile ilgili bu konuyu önümüzdeki hafta detaylı işleyeceğimi belirtmiştim ve yazımdaki sözleri olduğu gibi de aktarıyorum.

Bu gün sınava girecek olan tüm kardeşlerimize başarılar dilerim.Ayrıca ailelere derim ki; Sınav sonuçları olumlu veya olumsuz, önemli olan bu hayatımızın sonu değil hayat devam ediyor olduğunun anlatılması. Bu gün, o gün olmayabilir, ama yarın telafi edebileceğimiz güzel yarınlar bizim olacaktır. Yeter ki, bu günün karamsarlığına kapılıp olumsuz düşünmemeliyiz demiştim.

 Maalesef görüyoruz ki bir haftada yaşanan sınav vakalarına, İnsan hayatına yön verecek olan bir yolun başı ve sonundaki gözlemlerimizle ilgili sınav öncesi ve sonrası olmak üzerebir bilgi şöleni düzenleyemediğimizden bu tür vakalar sıkça görülüyor.

Okullar ve dershaneler bu konuda YKS sınav öncesi ve sonrası bilgi şöleni amaç hayatımızın sonu olmadığını ve de bunun üstesinden gelmenin ve başarmanın dönelerini kardeşlerimize vermeliyiz.

 Bu bence hayati öneme haiz sınav sonunda yaşanmış ve yaşananları gözlemlediğimde başta aileler, dershaneler ve de okulların sadece kazan kazan üzerine kurulu bir düzenin etkilerini gözlemlemekten kendimi alamıyorum. Ayrıca çok yüksekten verilen vaatler kesin kazanırsın şartlandırmaları ve bunu sonu görünenler.

Bu ne bu gün nede yarın değişeceğini düşünmemekle birlikte yaşanmışlardan ders almak başlıca olmazsa olmazlarımız olduğuna inancım tamdır.

“Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır.’’ (Kazım İLHAN)

TOPLUMUN VE AİLENİN EN BÜYÜK İLACI DOĞRU İLETİŞİMDİR.

  Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

   Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoş cakalın.

Kilhan61@hotmail.com                                                                        KAZIM İLHAN                                                                                                                                                                                                     

SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMANI 

Yorumlar (0)