banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Türkiye'nin dört bir yanından Müslüm Gürses'i anmaya gittiler! 'Samsun'dan gelen var'

Merhum sanatçı Müslüm Gürses, vefatının 8’inci yılında sevenleri tarafından Zincirlikuyu'daki kabri başında anıldı.

Samsun 03.03.2021, 11:08 03.03.2021, 11:31
82
Türkiye'nin dört bir yanından Müslüm Gürses'i anmaya gittiler! 'Samsun'dan gelen var'

Müslüm Gürses vefatının 8’inci yılında mezarı başında anıldı! 'Samsun'dan gelen var' Merhum sanatçı Müslüm Gürses, vefatının 8’inci yılında sevenleri tarafından Zincirlikuyu'daki kabri başında anıldı.

Arabesk müziğinin efsane ismi Müslüm Gürses, vefatının 8’inci yılında Zincirlikuyu'daki kabri başında anıldı. Sabahın erken saatlerinde gelen merhum sanatçının sevenleri, Müslüm Gürses ve eşi Muhterem Nur'un fotoğrafının yer aldığı pankartı mezarın yanına bıraktı. Sanatçının hayranları “Tek Aşk Müslüm Baba” yazan maskeler takarken, usta ismin mezarının üzerine su dökerek, dualar etti.

'ALMANYA'DAN MÜSLÜM BABA'YI ANMAK İÇİN GELDİM'

Yurt dışından Müslüm Gürses’i anmak için sanatçının kabri başına gelen bir vatandaş, “Almanya’dan Müslüm Baba’yı anmak için geldim, kabrini görmek için. Üçüncü gelişim mezarına beş gün iznim vardı buraya geldim. Saat beşte arkadaşımla beraber geldim” diye konuştu. Usta sanatçıyı ölüm yıl dönümünde mezarı başında anan sevenlerinden bir başkası, “İstanbul’dan, Adana’dan, Samsun’dan Türkiye’nin her yerinden gelen var. Dualarımızı okuduk. Müslüm Baba her zaman dualarla anıldı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)