banner1518

banner1567

banner1526

banner1571

banner1496

banner1534

Samsun'da pozitif başkan protokole daldı 

Çevre ve Şehir Bakanı Kurum'un programına katılan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın testinin pozitif çıkması,protokolde endişe yarattı. AK Parti İl Başkanı AIksu ve törene katılan bazı protokol üyeleri de olayı öğrendikten sonra test yaptırdı

SAMSUN 28.11.2020, 17:00 29.11.2020, 00:16
4878
Samsun'da pozitif başkan protokole daldı 

Çevre ve Şehir Bakanı Kurum'un programına katılan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın testinin pozitif çıkması,protokolde endişe yarattı. AK Parti İl Başkanı AIksu ve törene katılan bazı protokol üyeleri de olayı öğrendikten sonra test yaptırdı.

 "Samsun Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Yatırımları Açılış ve Temel Atma Töreni" için gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da aralarında bulunduğu protokol,şok bir olayla sarsıldı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın koronavirüs testinin sonucunu beklemeden törenlere katıldığı belirlendi. Test sonucu pozitif çıkınca, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve bazı protokol üyelernin test yaptırdığı öğrenildi.

İZALASYONDA OLMASI GEREKİYORDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla Samsun'da düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Yatırımları açılış programına katılan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, test sonucunu beklemeden protokolde yerini aldı. Test sonucunu beklemeden törenlere katılan Hamit Kılıç'ın koronavirüse yakalandığı  bilgisi gelince. Protokolde şaşkınlık yaşandı. Kılıç'ın törenlerden ayrılmasından sonra AK Parti İl Başkan Av. Ersan Aksu ve bazı protokol üyeleri
test yaptırdı.

Bu arada, Başkan Kılıç'ın testinin pozitif çıktığının öğrenilmesinden sonra dtanışmanı, Samsun Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dilber Bahadır'ın bu yöndeki sorusuna "Doğru olmadığı" cevabı verilmişti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Bafra Belediye Başkanı Kılıç bir süre sonra sosyal medya hesabından, "Covid-19 test sonucu pozitif çıkmıştır. Hamdolsun genel durumum gayet iyi ve şu an için evde karantinada bulunmaktayım. Hepinizden dua bekler, tüm hastalarımıza Allah'tan acil şifalar dilerim" ifadelerini paylaşmıştı.

TÖRENDE KİMLER VARDI

Törene, Bakan Kurum'un yanı sıra, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, Emlak Konut GYO  A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Gedikli, ilçe belediye başkanları katılmıştı.

Yorumlar (2)
Mehmet akif 2 ay önce
Adam canlı bomba olmuş haberi yok. Kardeşim koskoca bekediye başkanı olarak bir ilçeyi temdil ediyorsun. Oradaki insanları bilerek riske atıyorsun.bunun başka bir açıklaması olamaz. Sana ilçe teslim edilmez. bence gidip bir pisikiyatriye gözük.
Covit 20 2 ay önce
Onlar Ak Pak birbirlerine virus geçirmezler. Biz fakirlere yasaklar izolasyonlar denetimler. Koltuk ve makam meraklısı Dalkavuklar.