banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Samsun'da pazar yerlerinde koronavirüse geçit yok

Samsun'da Bafra Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik kuralları denetimleri ile HES kodu uygulamasını sürdürüyor.

SAMSUN 24.12.2020, 17:03 24.12.2020, 18:01
213
Samsun'da pazar yerlerinde koronavirüse geçit yok

Samsun'da pazar yerlerinde koronavirüse geçit yok- Bafra’da vatandaşların kalabalık bulunduğu yerlerde pandemi tedbirlerine uyulup uyulmadığı yoğun şekilde denetleniyor.

SIK SIK ANONS YAPILIYOR

Pandeminin ilk gününden bu güne kadar hassasiyetini kaybetmeden denetimlerine, filyasyon işlemlerine ve uyarılarına devam eden Bafra Belediyesi, yoğunluk yaşanan başta Pazar yerleri olmak üzere ilçede genelinde çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kuralları hatırlatıldı. Bafra Kapalı Pazar Yeri'nde vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak alışverişlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini istedi. Zabıta ekipleri, pazar alanında sık sık anonslar yaparak kuralları hatırlattı.

HES KODU SORGULAMASI VE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILIYOR

Korona virüs denetimlerinin devam ettiğini belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Pazar yerinin girişinde aldığımız önlemleri ödün vermeden uygulamaya devam ediyoruz. Pazar esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümleri yapılarak içeri alıyoruz. Vatandaşlarımız maske konusunda çok dikkatliler, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşlar ise Kapalı Pazar Yeri’nde yapılan denetimlerden ve alınan tedbirlerden ötürü memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

(İHA)

Yorumlar (0)