banner1518

banner1584

banner1334

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Samsun'da esnaf, Usta'ya dert yandı: 'Resmen bittik'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, pandemi ile birlikte esnafın daha da zor günler yaşadığını belirterek  borcunu kredi kartından çekip ödediğini söyledi 

SAMSUN 26.01.2021, 20:12
276
Samsun'da esnaf, Usta'ya dert yandı: 'Resmen bittik'

Samsun'da esnaf, Usta'ya dert yandı: 'Resmen bittik' İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, pandemi ile birlikte esnafın daha da zor günler yaşadığını belirterek  borcunu kredi kartından çekip ödediğini söyledi 


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, esnafın  zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Esnaf; kredi borcunu, kredi kartından çekip ödüyor Cumhurla 2023'e gitmeyi bırakın,  bir gün sonrasını bile göremiyoruz" dedi.

DESTEK İSTEDİ 

Esnaf ile bir araya gelen Milletvekili Usta,  esnaf ile biraraya gelerek sorun talep ve önerilerini dinledi. Koronavirüsle birlikte esnafın ekonomik anlamda daha da zor günler yaşadığını belirten Usta, esnafa destek istedi. 

1 YIL ERTELENMELİ

Esnafın sesi olmaya çalıştığını kaydeden Usta, " Esnaf, kredi borcunu, kredi kartından çekip ödüyor. Cumhurla 2023'e gitmeyi bırakın, bir gün sonrasını bile göremiyoruz.  Bu esnafı ve milleti kim duyacak ? Elimizden geldiği kadar sürekli biz esnafın sesi olmaya çalışıyoruz. Faizin hazine tarafından üstlenilip bir yıl ötelenmesi istiyoruz. En doğrusu aslında, gelir kaybına uğrayanların maddi olarak karşılıksız telafi edilmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

BORÇ BORÇLA KAPANIYOR

Milletvekili Usta'ya yaşadıkları zorlukları anlatan esnaf ise şunları söyledi: "Bitiğiz. Esnaf kredisi çektik, ödeme vakti geldi. Kredi kartından çektim öyle krediyi ödedim. Kredi kartına da borcumuz var. Kimseye derdimizi anlatamıyoruz. Kira yardımı konuşuldu televizyonda, bize o da yok."

Yorumlar (2)
İMAM HATİPLİ ÖĞRETMEN 1 ay önce
İnanmam adamın saathane de dükkanı yıkıldı işsiz kaldı yine AKP ye oy veriyor. Adamın oğlu gelini öğretmenlikten atıldı yine akp diyor. Köpek dövüldüğü kapıya gider atasözü tam bizim millete göre.
Bozok 1 ay önce
İstismar ışıkta ustanın ve sıgınma partisinin üzerine yok. Acaba bu pandemide kendileri iktidar olsaydı ne olurdu. Sen önce dürüst ol oylar sana İYİ partiye transfer ol diye verilmedi. Bagımsız kalsa dürüstlük olurdu. Ve ir karzılıgı olurdu. Ya şimdi