banner1518

banner1365

banner1334

banner1345

banner1496

banner1324

Pazarcılardan Samsun Büyükşehir'e 'yüzde 100 zam' tepkisi

Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, sebze ve meyve hal giriş ücretlerine zam yapılmasına tepki gösterdi

SAMSUN 07.01.2021, 09:50 07.01.2021, 09:52
845
Pazarcılardan Samsun Büyükşehir'e 'yüzde 100 zam' tepkisi

Samsun Büyükşehir'e 'yüzde 100 zam' tepkisi: 'Hakkımızı yargıda ararız' Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, sebze ve meyve hal giriş ücretlerine zam yapılmasına tepki gösterdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yılbaşında başlattığı hal giriş ücretlerine yapılan yüzde 100 zammı sert bir dille eleştiren Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, ''Hakkımızı arayacağız'' dedi.

YÜZDE YÜZ ZAM

Yılbaşından itibaren gelen zamdan sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali'ne giriş-çıkış için belirlenen fiyat tarifesi, tırlara 30, büyük kamyonlara 25, 3 buçuk ton kamyonlara ve traktörlere 15, kamyonetlere, minibüslere ve taksilere ise 10 lira oldu.
Zammın pazarcı esnafına yapılan büyük bir ayıp olduğunu belirten Yazıcı, ''Böyle bir şey olabilir mi? Büyükşehir Belediyesi'yle görüşmeler yapacağız. Zammın iptali için değil, giriş çıkışlarda para alınmaması talebinde bulunacağız" ifadelerini kullandı.

BAŞKANLA GÖRÜŞECEK

Zammın doğru bir uygulama olmadığını kaydeden Yazıcı, "Antalya'da sebze ve meyve haline girişlerde para alınmıyor. Biz paramızı verip mal almaya gidiyoruz. Bir de mal almak için gittiğimiz yere giriş-çıkış ücreti ödüyoruz. Bu doğru bir şey değil. Esnaf kuruşların hesabını yaparken, hal giriş ve çıkışlarına yüzde 100 zam yapılmasına karşıyız. Başkanla görüşeceğim, olumsuz bir yanıt alacağımı zannetmiyorum. Alırsak da mahkeme yoluyla Antalya'da olduğu gibi hakkımızı arayacağız'' diye konuştu.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (2)
Hacı 3 hafta önce
O kadar eminim ki bu şikayet eden esnafın pek çoğu seçimlerde o başkana oy vermiştir. Eee Akparti seçimlerde Samsun'da yüzde 70 oy alıyor. Şimdi niye ağlaşıyorsunuz? Bunu istemediniz mi? İşte layığını bulmuşsunuz.
Samsunlu 2 hafta önce
Bu samsuna en büyük hainliği erhan usta yapmıştır başkan adayı olmicam dedi taki hayati tekin başkan adayı olana kadar sonra utanmadan sıkılmadan başkan adayı olup oyları böldü mustafa demiri başkan cıkarmıştır olan olmuştur inşAllah bu millet görmüştür gerçekleri ve ona göre hareket ederler