banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Erdoğan'dan Samsun açıklaması... Şiddet olayının takipçisiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadına şiddeti asla kabul etmeyeceklerini belirterek, Samsun'da yaşanan şiddet olayının sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Samsun 08.03.2021, 16:34
150
Erdoğan'dan Samsun açıklaması... Şiddet olayının takipçisiyiz

Erdoğan'dan Samsun açıklaması... Şiddet olayının takipçisiyiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadına şiddeti asla kabul etmeyeceklerini belirterek, Samsun'da yaşanan şiddet olayının sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da yaşanan kadına şiddetin ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile görüştüğünü belirterek, "Adalet Bakanım ile konuştum, bu işi sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. Ardından malum kişi tutuklandı" dedi.

BU ZİHNİYET SÖKÜP ATILACAK
Samsun'da yaşanan şiddet olayı ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e ile konuşma gerçekleştirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadın hakları konusunda en ileri sayılan ülkelerdeki cinayetler ülkemizden katbekat fazla. Ülkemizde tek bir kadının dahi alçakla katledilmesine caddelerin ortasında dövülmesine, işte son Samsun'da yaşanan hadise asla onlara haklılık payı çıkarmaz. Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Dün akşam Adalet Bakanım ile tekrar konuştum, bu işi sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. Ardından malum kişi tutuklandı. Bizim kültürümüzde kadın kocasının ya da babasının malı değildir. Samsun'da olduğu gibi zaman zaman rastladığımız olumsuzluklar kadim değerlerimizden uzaklaştığımızı gösteriyor. Bu zihniyeti bünyemizden söküp atmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)