banner1518

banner1567

banner1334

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Ek ödemede eşitlik talebi

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, üniversite hastanelerindeki sağlıkçılara eşit şekilde ek ödeme yapılmasını istediklerini söyledi

SAMSUN 21.01.2021, 17:37
303
Ek ödemede eşitlik talebi

Ek ödemede eşitlik talebi 

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak,  üniversite hastanelerinde sağlık çalışanlarına  ek ödeme uygulamasında  eşit davranılmasını talep ettiklerini ifade etti.

DÜZENLEME YAPILDI
Başkan Çakmak,  Sağlık Bakanlığı'nda görev yapan personellere yönelik yapılan ek ödeme düzenlemelerinin benzerinin YÖK’e bağlı faaliyet gösteren üniversite hastanelerindeki çalışanlar için de tavandan ek ödeme yapılacağı yönünde düzenleme yapıldığını belirterek, değerlendirmelerde bulundu. 

HAKÇA DAĞITILMALI
Her iki kurumun yaptığı düzenlemeler sağlık çalışanlarının yarasına merhem olmadığını ifade eden Çakmak, "Yapılan düzenleme ile üniversite hastanelerinin yönetim kuruluna yetki verilmiş, sağlık çalışanları kurul üyelerinin insafına bırakılmıştır.  Bundan önceki ödemelerde yaşanan eşitliksiz ve adaletsiz ek ödeme uygulamasının bu defa yaşanmamasını ümit ediyoruz. Bu yönde çalışanların gönül rızalarının alınması amacıyla yönetim kurulu kararlarının şeffaf bir şekilde çalışanlara duyurulması önerimizi yineliyor, ek ödemenin çalışanları memnun edecek şekilde ve oranlarda hakça dağıtılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)