banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Bilim Kurulu toplandı! Masada Samsun'un kaderini belirleyecek kararlar var

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:00'de bir araya geldi. Toplantıda Samsun dahil çok yüksek riskli olan ve risk haritasında kırmızıyla renklendirilen iller için yeni tedbirlerin çıkıp çıkmayacağı konuşulacak. Kritik toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.

Samsun 03.03.2021, 19:39 03.03.2021, 19:42
5517
Bilim Kurulu toplandı! Masada Samsun'un kaderini belirleyecek kararlar var

Mart ayı itibarıyla kontrollü normalleşmeye geçilmesinin ardından Bilim Kurulu Toplantısı hakkındaki gelişmeler de yakından takip edilmeye başlandı. Bilim Kurulu toplantısı saat 17.00'de başladı. Toplantı video konferans yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Toplantının ardından konuyla ilgili yazılı açıklama yapılacak.

Sağlık Bakanlığı koronavirüs vaka yoğunluğu haritasında riskli grupta yer alan iller için Bilim Kurulu toplantısından yeni tedbirler çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığında yapılacak toplantıda, kademeli normalleşme sürecinde illerdeki durum yakından takip edilecek, illerin durumu bir kez daha ele alınacak.

AŞILAMA DA MASADA YER ALAN KONULAR ARASINDA

Sağlık Bakanı Koca, en geç mayıs ayı sonuna kadar 52,5 milyon kişinin hedeflendiğini söylemişti. Bu kapsamda atılacak adımların da toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor.

Yorumlar (2)
Seyit sandık 2 ay önce
Yakında Samsun'a ada şeklinde ayıracaklar heralde :)
Ayşegül 2 ay önce
Karadeniz insanı zor insan laf geçmiyor devlet napsin ben Samsun'dayim ama her yer tıklım tıklım ve şehir düzen i koronaya göre değil her yer aşağıda valilikte nüfusta işi olanda çarşıya inende aynı yere gidiyor tüm hatlar insanları meydana tasiyor