banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1496

banner1324

Başkan Gürtan'dan Toybelen çıkışı: 'Söylenenle gerçek yüzde 100 farklı'

Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan, Toybelen Sanayi Sitesi için bildirilen fiyatlar ve ödeme koşullarının ağır olduğunu açıkladı.

SAMSUN 14.01.2021, 08:20 14.01.2021, 13:39
772
Başkan Gürtan'dan Toybelen çıkışı: 'Söylenenle gerçek yüzde 100 farklı'

Başkan Gürtan'dan Toybelen çıkışı: 'Demir'in o sözlerinin karşılığını görmedik' Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan, Toybelen Sanayi Sitesi için bildirilen fiyatlar ve ödeme koşullarının ağır olduğunu açıkladı.

Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan, TOKİ tarafından ihalesi yapılan Toybelen Sanayi Sitesi’nin, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bildirilen fiyatlar ve ödeme koşullarının ağır olduğunu belirterek, ihale bedeli ile talep edilen para arasında yüzde 100
farkın olduğunu söyledi.

RAKAMLAR ORTADA

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in 'Kira öder gibi mülk sahibi olacaksınız. Taşınmanıza da belediye olarak yardım edeceğiz. Davul ve zurnalarla sizi yeni yerinize taşıyacağız' cümlerinin karşılığını görmediklerini belirten Gürtan, "Yeni yapılacak olan Toybelen Sanayi Sitesi’nin projesinde büyük sorunlar var. 200 metrekare kapalı alana sahip bir işyerine yaklaşık 3 bin 500 lira + KDV fiyat neye göre, nasıl isteniyor? İnşaat maliyeti ve ihale bedeli açıkça belirtilmiş sahada tabelaya yazılmış toplam ihale bedeli 501 milyon lirayken, toplamda esnaftan talep ettikleri rakam KDV dahil nasıl 1 milyar 100 milyon 359 bin 881 lira olabiliyor? Esnafın yanındayız diye haykırıp esnafın sırtından böyle bir kar nasıl elde ediliyor?" diye konuştu. 

'HAKLARINI SAVUNACAĞIZ'

Fiyata ve ödeme koşullarına itiraz eden 'Esnaf içinde bulunduğu zor koşullarda bu şartlarda buradan mülk edinemez' diyen kooperatifin aradan çıkartılması da ayrı bir muamma olduğunu ifade eden Gürtan şunları söyledi, "Sonucu her ne olursa olsun mobilyacısı, tamircisi ile çaycısı, lokantacısı boyacısı ile tüm esnafımızın, sanatkarımızın sonuna kadar yanındayız ve haklarını sonuna kadar savunacağız. Bu süreçte de kimin elinden ne geliyorsa yanımızda olmasını bekliyoruz." 

Yorumlar (2)
Samsunlu 6 gün önce
Erhan usta bak eserini gör sen adamını belediye başkanı yaptırdın neden bu duruma çıkıp da açıklama yapmıyorsun.
Hasan 5 gün önce
Ah erhan usta ah bizi kimlere bıraktın.3 yil daha çekeceğiz.. sonra kurtulacağız inşAllah bu adamdan..esnaf ile cok ugrasiyor bu başkan!!!