banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Kıvırcık saç sendromu

Kıvırcık saç sendromu, saç ekimi operasyonun ardından bu operasyonu geçiren kişilerin saçlarının operasyon akabinde daha zayıf ve kıvırcık bir şekilde çıkmaya başlaması durumudur.

SAĞLIK 10.01.2021, 15:29
67
Kıvırcık saç sendromu

KIVIRCIK SAÇ SENDROMU 
Kıvırcık saç sendromu saç ekimi operasyonun ardından bu operasyonu geçiren kişilerin saçlarının operasyon akabinde daha zayıf ve kıvırcık bir şekilde çıkmaya başlaması durumudur. Saç ekimi operasyonun ardından kişilerin saçlarının kıvırcık olarak çıkması, yani kıvırcık saç sendromu görünmesi, genellikle kalıcı bir durum olarak görülmemektedir. Yani saç ekimi operasyonu geçiren kişilerde saçın kıvırcık bir şekilde çıkmaya başlaması normal olarak görmekte ve geçici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

DÖNORDAN ALINAN SAÇ 
Saç ekim operasyonu için alınan saç kökünün yapısı dolayısıyla kıvırcık içerik saç ekimi operasyonu gerçekleştirilen kişinin saçının kıvırcık görünüm oluşmasına sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda gözlenen kıvırcık saç sendromu ise kalıcıdır. Bunun temel sebeplerinden biri alınan saç kökünün normal bir saç yapısına sahip olan kısımlardan daha farklı kısımlar aracılığı ile elde edilmiş olmasıdır. Buna örnek olarak göğüs kılları ve ense kılları verilebilir. Az önce de söylendiği gibi böyle bir durumda saç ekimi operasyonu gerçekleştirilen kişinin saçını da gözlenen kıvırcık görünüm kalıcı olabilir.

Yorumlar (0)