banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1496

banner1324

Türkiye'nin aldığı aşının etkinliği açıklandı!

Türkiye'nin aldığı koronavirüs aşısının etkinliğinin ne kadar olduğu Brezilya'da yapılan çalışmalar sonucunda belli oldu.

Genel 07.01.2021, 23:22
361
Türkiye'nin aldığı aşının etkinliği açıklandı!

Türkiye'nin aldığı aşının etkinliği açıklandı! Çin'in ürettiği Sinovac koronavirüs aşısının Brezilya'daki Faz-3 deneme sonuçları belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Türkiye'de yüzde 91,25 olarak açıklanan aşının etkinliği, Brezilya'da yüzde 78 olarak hesaplandı.

BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIRDI

Türkiye'nin almış olduğu Çin üretimi koronavirüs aşısının sonuçları ile ilgili bir kaynak Reuters'a önemli açıklamalarda bulundu. Kaynak, yapmış olduğu açıklamasında, "Bu, aşının Güney Amerika'nın en büyük ülkesi olan Brezilya'da düzenleyici kurumdan onay almasına bir adım daha yaklaştırdı" ifadesini kullandı.

BREZİLYA VE ENDONEZYA'DA AŞIYI KULLANMAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye'nin aldığı Sinovac koronavirüs aşısını alan Brezilya ve Endonezya da aşıyı kullanmaya hazırlanıyor. Türkiye'ye ek olarak Çin'in Şili, Singapur, Ukrayna ve Tayland gibi ülkelerle de anlaşması olduğu ifade edildi.

BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI

Bakan Koca'da geçtiğimiz günlerde yaptığı aşı açıklamasına ilişkin, Sinovac koronavirüs aşısının etkinliğinin yüzde 91,25 oranında olduğunu belirtmiş, ilk aşamada 9 milyon vatandaşın aşılanacağını söylemişti.

Yorumlar (0)